W niespełna pół godziny zatrzymali prawa jazdy 3 kierowcom
Wczoraj w niespełna pół godziny patrol sopockiej drogówki zatrzymał trzech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością o ponad 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Policjanci zatrzymali kierowcy maserati, audi i motocykla yamaha uprawnienia do kierowania oraz ukarali ich mandatami karnymi. Zgodnie z przepisami mężczyźni stracą prawo jazdy na trzy miesiące.
Wczoraj wieczorem w niespełna pół godziny sopoccy policjanci zatrzymali uprawnienia trzem kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Do pierwszej kontroli zakończonej zatrzymaniem prawa jazdy doszło kilkanaście minut po godzinie 22.00 na Alei Niepodległości. Policjanci zmierzyli prędkość jadącego ulicą maserati i ustalili, że 35-letni kierowca auta jedzie z prędkością 115 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania oraz ukarali go mandatem karnym.
Chwilę później swoje uprawnienia stracił również 35-letni mieszkaniec Gdyni. Mierzący prędkość policjanci ustalili, że mężczyzna kierując motocyklem yamaha przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h, w miejscu gdzie można jechać maksymalnie 30 km/h. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę też kierującemu audi a3, który z prędkością 103 km/h jechał Aleją Niepodległości. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 73 km/h stracił on prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.
Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.