Wiadomości

ODWIEDŹ KRAJOWĄ MAPĘ ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 27.02.2018

Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami nanosząc sygnały na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ! Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami nanosząc sygnały na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. To narzędzie informatyczne, które:

- pozwala Policji na czytelne przedstawienie społecznościom lokalnym skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń (mapa statystyczna),
- umożliwia mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych podlegających sprawdzeniu przez Policję (mapa interaktywna).

Dzięki tej aplikacji każdy z nas może anonimowo i w łatwy sposób zgłaszać sygnały, które według nas bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

Przez pierwsze 1,5 miesiąca 2018 roku mieszkańcy Sopotu nanieśli na Mapę 43 sygnały. Większość z nich dotyczyła nieprawidłowego parkowania samochodów w różnych częściach miasta (18). Każde takie zgłoszenie policjanci dokładnie weryfikują. Kwestie nieprawidłowych parkowań funkcjonariusze omawiają również na komisjach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pamiętajmy, że przez nasze źle zaparkowane pojazdy, np. po obu stronach jezdni lub w bramach wjazdowych do posesji, tarasujemy przejazd np. służbom ratunkowym lub mieszkańcom.

Mieszkańcy nanieśli na Mapę także sygnały dot. miejsc, gdzie osoby żebrzą lub spożywają alkohol. Ponadto otrzymaliśmy 5 sygnałów dotyczących bezdomności. Każde tego typu zgłoszenie zostało przez policjantów bardzo dokładnie sprawdzone. Za każdym razem, kiedy mundurowi potwierdzali zgłoszenie dotyczące bezdomności, rozmawiali z osobą b`ezdomną i przekazywali jej informacje na temat miejsc, w których może otrzymać ciepły posiłek lub znaleźć schronienie. Informacje o osobach bezdomnych policjanci przekazują także do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Z uwagi na niskie temperatury panujące na zewnątrz nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

UWAGA!

"Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Powrót na górę strony