Wiadomości

POLICJANTKA Z SOPOTU UCZESTNIKIEM PROJEKTU LEONARDO DA VINCI

Data publikacji 01.10.2013

W dniach 8-14 września br.  policjantka z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego sopockiej komendy uczestniczyła w projekcie opracowanym przez Zespół Funduszy Pomocowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pt. „Miejsce zbrodni – wykorzystywanie zdobyczy techniki z różnych źródeł kryminalistyki”. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku do współpracy w projekcie zaprosiła partnera niemieckiego - Prezydium Policji w Rostocku.

W dniach 8-14 września br. policjantka z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego sopockiej komendy uczestniczyła w projekcie  opracowanym przez Zespół Funduszy Pomocowych Komendy Wojewódzkiej Policji  w Gdańsku, pt. „Miejsce zbrodni – wykorzystywanie zdobyczy techniki z różnych źródeł kryminalistyki”. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku do współpracy w projekcie zaprosiła partnera niemieckiego - Prezydium Policji w Rostocku.

Narodowa Agencja Programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie” zatwierdziła do realizacji projekt opracowany przez Zespół Funduszy Pomocowych KWP w Gdańsku, pt.„Miejsce zbrodni – wykorzystywanie zdobyczy techniki z różnych źródeł kryminalistyki”. Zespół Funduszy Pomocowych do współpracy w projekcie zaprosił partnera niemieckiego - Prezydium Policji w Rostocku. Po przeprowadzonym procesie rekrutacyjnym wśród zakwalifikowanych do wyjazdu policjantów znalazła się policjantka z naszej komendy na co dzień pracująca w Wydziale Kryminalnym i Dochodzeniowo Śledczym.

Celem głównym projektu było przeniesienie doświadczeń w obszarze kryminalistyki w kontekście oględzin miejsc zbrodni a także ich dokumentowania, zapoznanie się z nowoczesnymi nowinkami techniki, tj. sprzętem będącym w dyspozycji kraju partnerskiego, służącym i wykorzystywanym do ujawniania śladów dermatoskopijnych, chemicznych, biologicznych, mechanoskopijnych oraz z zakresu broni i balistyki.

Policjanci oprócz poszerzania posiadanej wiedzy, podnoszenia kwalifikacji zawodowych i kompetencji doskonalili swoje umiejętności językowe oraz kształtowali wrażliwość kulturową. Pobyt za granicą umożliwił im nawiązanie nowych kontaktów, które zaowocują po powrocie do Polski lepszą współpracą międzynarodową oraz bardziej owocną pracą w tej dziedzinie.

Powrót na górę strony