Nastolatek poruszał się hulajnogą niespełniającą wymagań technicznych.
Sopoccy policjanci skontrolowali kierującego hulajnogą – okazało się, że urządzenie nie może być wykorzystywane ponieważ jego charakterystyka nie odpowiada dopuszczalnej w Polsce specyfikacji, a ponadto 16-latek nie ma uprawnień do poruszania się nią.
Funkcjonariusze z Sopotu zwrócili uwagę na nastolatka, który poruszał się hulajnogą elektryczną jadąc nią po chodniku. Uderzające było również to, że prędkość którą osiągał znacznie odbiegała od dopuszczalnej. W wyniku podjętej interwencji ujawniono, że należące do chłopaka urządzenie waży 35 kilogramów, jest pozbawione blokady konstrukcyjnej ograniczającej prędkość do 20km/h, a młody człowiek nie posiada karty rowerowej. Według oznaczeń znajdujących się na pojeździe mógł on osiągać prędkość nawet 75km/h! Kierujący odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym i dla nieletnich.
Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów ciężar hulajnogi elektrycznej nie powinien przekraczać 30kg, jej maksymalna dopuszczalna prędkość to 20km/h na drodze dla rowerów i 6km/h na chodniku. Osoby między 10 a 18 rokiem życia muszą posiadać uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną – kartę rowerową lub prawo jazdy kat. AM, A1, B1 bądź T. Kierując hulajnogą elektryczną powinniśmy poruszać się drogą dla rowerów lub pasem ruchu dla rowerów. Jezdnią możemy poruszać się tylko kiedy obowiązująca na niej prędkość to maksymalnie 30km/h i nie ma tam drogi dla rowerów czy pasa ruchu dla rowerów. Jeśli jesteśmy w miejscu gdzie nie ma takich warunków, możemy jechać chodnikiem, ale zawsze powinniśmy ustępować miejsca pieszym i dostosować prędkość hulajnogi do ich prędkości. Hulajnogą nie można kierować w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie. Nie możemy przewozić nią zwierząt lub innych osób. Nie możemy ciągnąć ani holować innego pojazdu. Kierownica hulajnogi musi być trzymana co najmniej jedną ręką.