Nie obawiaj się prosić o pomoc! Kolejne skuteczne działania zapobiegły tragedii
Dzięki skutecznym działaniom operatora numeru 112 i policjantów z Sopotu nie doszło do tragedii. Gdy wczoraj na numer alarmowy 112 zadzwonił 46-letni sopocianin znajdujący się w kryzysie emocjonalnym, operator pilnie powiadomił funkcjonariuszy o zdarzeniu i do czasu ich przyjazdu cały czas był z mężczyzną na linii oraz udzielał mu wsparcia. Policjanci zaopiekowali się 46-latkiem, następnie przekazali go ratownikom medycznym i trafił on pod opiekę lekarzy. Przypominamy – NIE OBAWIAJ SIĘ PROSIĆ O POMOC!
Ochrona życia i zdrowia to jedno z podstawowych zadań policjantów, a doświadczenie nie raz pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania i współpraca służb. Wczoraj przed południem operator numeru 112 powiadomił policjantów z Sopotu, że pewien 46-latek, z którym cały czas jest na linii, ma myśli samobójcze i chce targnąć się na swoje życie. Wiedząc, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta, oficer dyżurny pilnie skierował do jednego z sopockich mieszkań funkcjonariuszy patrolówki, którzy już po chwili byli na miejscu i zaopiekowali się mężczyzną. Co ważne, do czasu ich przyjazdu sopocianin nie był już sam ze swoimi problemami - wsparcia cały czas udzielał mu operator numeru 112, któremu mężczyzna opowiedział o swoim życiu i którego prosił o pomoc. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła 46-latka do szpitala pod opiekę lekarzy.
Pamiętajmy! Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią prosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Osobom, które szukają pomocy w sytuacjach kryzysowych przypominamy o funkcjonujących telefonach wsparcia:
- Numer alarmowy – 112,
- Telefon zaufania dla dorosłych – 116 123,
- Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym – 800 702 222,
- Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA – 22 484 88 01.
- Dziecięcy telefon zaufania Rzecznik Praw Dziecka – 800 12 12 12
- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111,
- Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży – 800 119 119,
Pamiętajmy, aby nie lekceważyć sygnałów naszych bliskich i znajomych świadczących o kłopotach, a w szczególności myślach samobójczych. Szybka informacja przekazana służbom może uratować takiej osobie życie.