Wiadomości

Nie obawiaj się poprosić o pomoc! 

Data publikacji 18.03.2025

Szybkie działania konsultantki telefonu zaufania, operatora numeru 112 i sopockich policjantów zapobiegły tragedii młodej dziewczyny. W porę odnaleźli ją funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego i zaopiekowali się do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Policjanci przypominają, nie obawiaj się poprosić o pomoc!

Ratowanie ludzkiego życia i zdrowia to stały element policyjnej służby, a każda interwencja zakończona skutecznym działaniem i ocaleniem zdrowia lub życia innej osoby to powód do dumy oraz motywacja do dalszej służby.

Wczoraj na numer alarmowy 112 zadzwoniła konsultantka telefonu zaufania i powiadomiła, że mają na linii młodą dziewczynę, która obecnie znajduje się w Sopocie w okolicy terenów leśnych, jest w kryzysie emocjonalnym i może sobie coś zrobić. Zgłoszenie natychmiast trafiło do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, który pilnie wysłał w ten rejon policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego. Już po chwili mundurowi byli na miejscu i w okolicy stadionu zauważyli siedzącą na ławce młodą dziewczynę, która rozmawiała przez telefon. Była to poszukiwana przez nich 15-latka, która przez cały czas była na linii z konsultantką telefonu zaufania. Na szczęście nic jej się nie stało. Policjanci zaopiekowali się nastolatką do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia i przekazali ją ratownikom medycznym. Dzięki szybkiej reakcji konsultantki telefonu zaufania, operatora numeru 112 i policjantów z Sopotu pomoc przyszła na czas i udało się uniknąć tragedii.

Policjanci przypominają i apelują - Nie obawiaj się poprosić o pomoc!

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydźmy się zadzwonić na telefony zaufania! Są osoby, które czekają na Nasz telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.

Osoby w kryzysie emocjonalnym mogą szukać wsparcia na infoliniach organizacji i instytucji zajmujących się pomocą osobom przechodzącym trudne chwile. Pomocy można szukać dzwoniąc na poniższe numery:

  • Numer alarmowy – 112,
  • Dziecięcy telefon zaufania Rzecznik Praw Dziecka – 800 12 12 12
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111,
  • Telefon zaufania dla dorosłych – 116 123,
  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym – 800 702 222,
  • Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży – 800 119 119,
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA – 22 484 88 01.

Informujemy też, że na stronie internetowej www.pomorskiedlaciebie.pl, będącej platformą wsparcia dla młodych osób w trudnych sytuacjach psychicznych, pomoc jest dostępna zarówno dla młodzieży, nauczycieli, rodziców, jak i opiekunów.
 

  • Wersja tekstowa plakatu:

MASZ PROBLEM?
NIE JESTEŚ SAM!!!

WWW.POMORSKIEDLACIEBIE.PL
PORTAL WSPARCIA DLA OSÓB W KRYZYSIE PSYCHICZNYM

WWW.POMORSKA.POLICJA.GOV.PL
TU ZNAJDZIESZ KONTAKT DO SPECJALISTY

116 111
TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

116123
TELEFON ZAUFANIA DLA DOROSŁYCH

800 121 212 
DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

800 119 119
TELEFON I CHAT ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

800 702 222
CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB W KRYZYSIE PSYCHICZNYM
Powrót na górę strony