Wiadomości

Nietrzeźwy za kierownicą. Został zatrzymany

Data publikacji 17.12.2024

Dziś w nocy policjanci ruchu drogowego z Sopotu zatrzymali 39-latka. Wstępnie ustalono, że na ul. Bitwy pod Płowcami spowodował on kolizję drogową uderzając mazdą w zaparkowany renault. Sopocianin był pijany i miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu... 

Dziś przed godziną 3.00 w nocy do policjantów z Sopotu wpłynęło zgłoszenie, że na środku ulicy Bitwy pod Płowcami stoi samochód, który uderzył w zaparkowany inny pojazd, a do tego głośno „piłuje”. Gdy po chwili na miejscu zjawili się funkcjonariusze drogówki, przy maździe stojącej na ulicy stał 39-letni sopocianin. Mężczyzna początkowo tłumaczył się, że to nie on kierował autem a tylko kolega, ale gdy policjanci zaczęli wypytywać go o dane kolegi i zobaczyli, że 39-latek ma przy sobie kluczyk od auta, zmienił zdanie i przyznał się do kierowania autem. Tłumaczył się też, że chciał przeparkować samochód, by rano po wyjściu z domu mieć do niego bliżej. Sopocianin został zatrzymany, a badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu. 

Pracujący na miejscu policjanci wykonali m.in. oględziny uszkodzonych pojazdów, sporządzili też dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli z wnętrza auta ślady do dalszych badań. Ponadto elektronicznie zatrzymali prawo jazdy 39-latkowi, a jego pojazd odholowali na parking strzeżony. 39-letni sopocianin obecnie trzeźwieje w policyjnej celi. 

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z kodeksem wykroczeń kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje na drodze publicznej zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny. Jeżeli sprawca dopuszcza się tego wykroczenia w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2500 złotych. W razie popełnienia wykroczenia można też orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy! Alkohol znacznie osłabia zdolność koncentracji, wydłuża też czas reakcji i zmniejsza zdolność oceny sytuacji na drodze. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na bezpieczeństwo. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek i unikanie prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Wasze bezpieczeństwo, jak również życie innych uczestników ruchu, są na pierwszym miejscu.

  • Na zdjęciu samochód z uszkodzeniami pokolizyjnymi
  • Na zdjęciu dwa samochody
Powrót na górę strony