Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca i trzeźwy pasażer. Razem jechali na lotnisko, by wrócić do Belgii

Data publikacji 22.07.2024

Dziś nad ranem policjanci drogówki wyeliminowali z ruchu 32-letniego obywatela Belgii, który kierował samochodem mając 1 promil alkoholu. Razem z kolegą jechał on na lotnisko, by wrócić do Belgii. Trzeźwy i z uprawnieniami do kierowania kolega pojechał dalej samochodem, a zatrzymany 32-latek trafił do policyjnej celi. Odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości. Niestety to nie jedyny kierowca po alkoholu, któremu udaremniono dalszą jazdę…

Dziś około godziny 4.00 nad ranem policjanci drogówki będąc na Alei Niepodległości w Sopocie zatrzymali do kontroli samochód renault, by sprawdzić trzeźwość kierowcy. Autem podróżowały dwie osoby. Okazało się, że siedzący za kierownicą 32-letni Belg jest nietrzeźwy i ma promil alkoholu. Pasażerem również był Belg – on był trzeźwy i miał uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyźni jechali na lotnisko, by wrócić do kraju, ale w dalszą drogę pojechał już tylko kolega 32-letniego kierowcy.

Zatrzymany 32-latek z miejsca kontroli trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze zatrzymali mu też prawo jazdy i teraz odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ale to nie jedyny kierowca po alkoholu, którego wyeliminowano z ruchu. W miniony weekend udaremniono dalszą jazdę 18-latkowi z Częstochowy, który kierował samochodem mając 1,9 promila alkoholu oraz 29-letniemu kierowcy, u którego alkomat pokazał 1,5 promila alkoholu. Z ruchu wyeliminowana została też 58-latka, która kierowała samochodem będąc po użyciu alkoholu oraz 50-letni mężczyzna, u którego tester wykazał obecność alkoholu, ale z uwagi na odmowę poddania się badaniu trzeźwości została mu pobrana krew do dalszych badań. Ponadto policjanci ukarali mandatami trzech rowerzystów za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.

Policjanci apelują do kierowców, aby nie prowadzili swoich pojazdów po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Apelujemy również do osób towarzyszących, pasażerów, świadków o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą usiłującą prowadzić samochód.

 

Powrót na górę strony