Wiadomości

Eliminacje zawodów „Dzielnicowy Roku” w sopockiej komendzie

Data publikacji 18.06.2024

Trwają eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Dziś w sopockiej komendzie rozpoczęły się eliminacje na szczeblu powiatowym, a laureaci będą reprezentować naszą komendę na szczeblu wojewódzkim. Zawody mają na celu wyłonić najlepszego dzielnicowego w kraju. Zmagania zakończą się finałem w Szkole Policji w Katowicach.

Policja, jako instytucja nowoczesna, przykłada wagę nie tylko do zapewnienia optymalnego wyposażenia do służby, ale przede wszystkim do właściwego przygotowania do pełnienia służby. Ogólnopolskie zawody umiejętności i wiedzy zawodowej są istotnym elementem doskonalenia zawodowego. Dziś w sopockiej komendzie rozpoczęły się eliminacje do XIV Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Zawody podzielone są na trzy etapy:

I stopień – na szczeblu komend powiatowych/miejskich/rejonowych Policji
II stopień – na szczeblu komend wojewódzkich/ Stołecznej Policji
III stopień – finał zawodów w Szkole Policji w Katowicach

i mają na celu wyłonić najlepszego dzielnicowego w kraju oraz kierownika dzielnicowych.

W trakcie etapu lokalnego sopoccy dzielnicowi mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 40 pytań. Pytanie te sprawdzały wiedzę z zakresu przepisów prawnych, w tym przepisów regulujących pracę dzielnicowego. 

Najlepsi dzielnicowi wyłonieni na szczeblu powiatowym będą reprezentować naszą komendę w drugim etapie zawodów - eliminacjach wojewódzkich. Etap ten zostanie przeprowadzony w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a finał zawodów odbędzie się w dniach 22-25 października 2024 roku  w Szkole Policji w Katowicach.

O randze przedsięwzięcia świadczy fakt, iż jest ono obejmowane honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  • Na zdjęciu policjant siedzący przy biurku i rozwiązujący test. Za nim w tle trzech policjantów, którzy stoją
  • Na zdjęciu pomieszczenie, gdzie przy stołach siedzą policjanci i rozwiązują testy.
  • Na zdjęciu policjantka siedząca przy biurku i rozwiązująca test. Za nią w tle trzech policjantów, którzy stoją
  • Na zdjęciu trzech policjantów, którzy siedzą przy stołach i rozwiązują test.
Powrót na górę strony