Wiadomości

Złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany

Data publikacji 15.05.2024

Usiadł za kierownicą auta mimo, że obowiązuje go 2-letni sądowy zakaz kierowania pojazdami i przekroczył dozwoloną prędkość. Dodatkowo 35-letni gdańszczanin był poszukiwany i zgodnie z zarządzeniem Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku trafił za kraty celem odbycia zastępczej kary 272 dni pozbawienia wolności za kradzież.

Wczoraj rano policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który jadąc Aleją Niepodległości przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że siedzący za kierownicą 35-letni gdańszczanin popełnił nie tylko wykroczenie, ale też przestępstwo, bo ciążył na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami. Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku zakaz ten obowiązuje od marca 2023 roku do marca 2025 roku. Do tego mężczyzna był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu i zgodnie z zarządzeniem Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku ma do odbycia zastępczą karę 272 dni pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży.

Policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę 35-latkowi i go zatrzymali. Jeszcze tego samego dnia usłyszał on zarzut złamania sądowego zakazu i za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Następnie funkcjonariusze przewieźli go do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary. Za przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna został pouczony.

Bądźmy rozważni na drodze! Apelujemy, by nie stwarzać społecznego przyzwolenia dla osób, które siadają za kierownicą po alkoholu, narkotykach albo z sądowymi zakazami kierowania pojazdami. Reagujmy, gdy widzimy takie sytuacje! Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

  • Na zdjęciu policjant, policjantka i zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony