Wiadomości

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i miej wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy

Data publikacji 08.05.2024

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zadebiutowała pod koniec 2016 roku. Dziś jest popularnym sposobem komunikowania się z Policją. Świadczy o tym ponad 1200 zgłoszeń mieszkańców naszego miasta. To interaktywne narzędzie jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które internauci mogą wykorzystać do określania problemów związanych z sytuacjami drogowymi i porządkowymi. Dzięki informacjom od mieszkańców Sopotu można w jeszcze efektywniejszy sposób zarządzać patrolami i wpływać na poprawę bezpieczeństwa.

O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją wie już większość mieszkańców naszego miasta. Świadczyć może o tym liczba zgłoszeń. Od początku istnienia mapy tych zgłoszeń jest już ponad 1200. Są jednak tacy, do których ta informacja być może jeszcze nie dotarła. Dlatego przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy Sopotu oraz goście mają możliwość w prosty sposób przekazać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa.

W aplikacji możemy wybrać spośród 24 kategorii zagrożenia, które naszym zdaniem występują w okolicy, w której mieszkamy czy przebywamy. Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa należy skorzystać z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z dodania opisu, zdjęć lub innych dodatkowych informacji, dzięki którym policjanci szybciej i skuteczniej rozwiążą dany problem czy wyeliminują niebezpieczną sytuację. Jak do tej pory zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła nieprawidłowego parkowania. Kolejne kategorie zgłaszane policjantom dotyczą spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, niewłaściwej infrastruktury drogowej, czy przekraczania dozwolonej prędkości

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy 112.

  • Na zdjęciu na pierwszym planie trzymany w dłoni smartfon z otworzoną aplikacją Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za nim w tle monitor laptopa z otworzoną stroną internetową dotyczącą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Powrót na górę strony