Wiadomości

Podsumowanie Świąt na ulicach Sopotu

Data publikacji 02.04.2024

Święta Wielkanocne na ulicach Sopotu przebiegły dość spokojnie. Na drogach doszło do 3 kolizji, a funkcjonariusze odnotowali łącznie blisko 100 wykroczeń drogowych. W trakcie działań policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego 40-latka z powiatu tczewskiego, który kierował samochodem, a także 40-letniego gdańszczanina, który podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem amfetaminy i pomimo wydanej decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania. Do tego mieszkaniec Gdańska posiadał przy sobie kilka porcji środka odurzającego, za co usłyszał już zarzut. Podczas działań mundurowi zatrzymali też prawa jazdy trzem kierującym i ukarali ich wysokimi mandatami za jazdę Aleją Niepodległości z prędkością ponad 100 km/h.

Jak co roku, w czasie trwania Świąt Wielkanocnych, policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Sopotu, turystów oraz osób podróżujących przez nasze miasto. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali. W efekcie tych działań na drogach Sopotu nie doszło do żadnego wypadku drogowego oraz odnotowano jedynie 3 niegroźne kolizje.

Od piątku sopoccy policjanci odnotowali blisko 100 wykroczeń drogowych, z czego prawie połowa dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości. Trzech mężczyzn przekroczyło tę prędkość w sposób rażący, czyli o ponad 50 km/h więcej niż obowiązywała w danym miejscu, dlatego mundurowi zatrzymali im prawa jazdy, które zgodnie z przepisami stracą na 3 miesiące. 30-, 32- i 57-latek zostali też ukarani mandatami w wysokości 1000 i 1500 złotych.

Skutecznie prowadzone przez policjantów działania pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 40-latka z powiatu tczewskiego, który pomimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydował się wsiąść za kierownicę pojazdu mając promil alkoholu. Ponadto policjanci udaremnili dalszą jazdę 40-letniemu gdańszczaninowi, który kierował fordem. Do tej kontroli doszło w sobotę około godz. 23.00 na Alei Niepodległości w Sopocie po tym, jak funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie oraz pasażera, który z nim podróżował. Gdy tylko policjanci podeszli do kontrolowanego samochodu zauważyli, że 40-letni kierowca ma nos ubrudzony białą substancją. Od razu nabrali podejrzeń, że to narkotyki, dlatego wydali mu polecenie opuszczenia pojazdu. W momencie, gdy kierujący wysiadał, przekazał on pasażerowi woreczek z białą substancją, a ten go wyrzucił przez otwarte drzwi, co zauważyli policjanci. Mężczyźni natychmiast zostali obezwładnieni i zatrzymani, a woreczek zabezpieczono do dalszych badań. W wyniku działań policjanci zabezpieczyli też woreczki z substancją, które przy sobie miał 36-letni pasażer. Podejrzane substancje przekazano biegłemu do badań, a ich właściciele trafili do policyjnej celi. Wczoraj na podstawie opinii biegłego 40-letni gdańszczanin i 36-letni pasażer usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Ale to nie koniec kłopotów kierowcy. Policjanci ustalili w systemach, że wobec 40-latka została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania, a ponadto wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność amfetaminy i pobrano mu krew do badań.

Po raz kolejny apelujemy o trzeźwość i rozwagę na drodze! Przypominamy, że za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Tą samą karą zagrożone jest posiadanie narkotyków. Kto na drodze publicznej prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Powrót na górę strony