Wiadomości

Uczę się bezpieczeństwa na drodze

Data publikacji 08.03.2024

Policjanci z wydziałów prewencji i ruchu drogowego sopockiej jednostki Policji spotykają się z uczniami klas I–III wybranych szkół podstawowych w ramach projektu edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza”. Celem takich lekcji jest zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego i zwrócenie ich uwagi na ważny element jakim są odblaski. Dofinansowanie na realizację projektu uzyskano z Fundacji Orlen dla Pomorza.

Celem spotkań, które od początku tego tygodnia prowadzą policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze. W ramach przedsięwzięcia wszyscy uczestnicy spotkań otrzymują od mundurowych świecące opaski, które zdecydowanie poprawiają widoczność na drogach, zgodnie z zasadą „widzieć i być widzianym”. Funkcjonariusze apelują o używanie elementów odblaskowych przez cały rok, nawet poza obszarem zabudowanym i na konkretnych przykładach przekazują informacje o sytuacjach, w których elementy odblaskowe uratowały życie pieszym i pozwoliły kierowcom na szybką i skuteczną reakcję.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie konkurs, który skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych województwa pomorskiego oraz do ich opiekunów, którzy będą mogli wziąć udział w konkursach radiowych przewidzianych w ramach akcji. Dofinansowanie na realizację projektu uzyskano z Fundacji Orlen dla Pomorza.

  • Na zdjęciu pięcioro dzieci
  • Na zdjęciu policjant, który w dłoniach trzyma opaski. Za nim w tle dzieci
  • Na zdjęciu policjantka i dzieci, którym wręcza opaski
  • Na zdjęciu policjant i dzieci, którym wręcza opaski
  • Na zdjęciu policjantka, grupa dzieci i ich opiekunowie
  • Na zdjęciu policjantka i grupa dzieci
  • Na zdjęciu policjantka, policjant i grupa dzieci
Powrót na górę strony