Wiadomości

By ferie zimowe były bezpieczne - kolejne spotkania z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 07.02.2024

Trwają ferie zimowe dla uczniów z województwa pomorskiego. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci wspólnie z zaprzyjaźnionymi służbami spotykają się z najmłodszymi wypoczywającymi Sopocie i przypominają im o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Wczoraj policjantki i strażacy odwiedzili uczestników półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sopocie.

Trwają ferie zimowe. Aby przebiegły one szczęśliwie sopoccy policjanci wspólnie ze strażakami i pracownikami sanepidu odwiedzają szkoły i przypominają uczestnikom półkolonii o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Wczoraj policjantki i strażacy ponownie pojawili się w Szkole Podstawowej nr 8 w Sopocie, by porozmawiać z kolejnymi uczestnikami półkolonii.

W trakcie spotkania funkcjonariusze przypominali zasady bezpieczeństwa w domu, na podwórku i podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych. Najmłodszym przekazano wiedzę, jak mają zachować się, gdy widzą osobę, pod którą załamał się lód, a także co mają robić, gdy pod nimi załamał się lód. Mundurowi wyjaśniali też, jak skutecznie można sobie poradzić z różnego rodzaju zagrożeniami, w tym m.in. pożarami baterii od hulajnóg elektrycznych czy innych urządzeń elektronicznych, jak im zapobiegać oraz jak postępować w przypadku ich wystąpienia.

Tego typu spotkania to również doskonała okazja do omówienia sytuacji, w której ktoś może potrzebować naszej pomocy. Wówczas liczy się każda minuta, dlatego warto znać numer alarmowy oraz wiedzieć, co należy powiedzieć, by potrzebujący szybko otrzymał pomoc.

Z uwagi, że nie wszyscy rodzice mogą spędzać ferie wspólnie z dziećmi, prosimy o zapewnienie należytej opieki swoim pociechom. Ponadto prosimy o reagowanie w każdej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu dzieci, które pozostawione bez opieki mogą znaleźć się w miejscu dla nich niebezpiecznym.

  • Na zdjęciu sala gimnastyczna. Policjantka, dwóch strażaków i nauczycielka stoją a przed nimi siedzą dzieci z opiekunami
  • Na zdjęciu sala gimnastyczna. Policjantka i dwóch strażaków stoją a przed nimi siedzą dzieci z opiekunami
Powrót na górę strony