Sopoccy policjanci uratowali kobietę, która próbowała targnąć się na życie
Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom sopockich policjantów i świadka uratowano kobietę, która próbowała targnąć się na swoje życie. Seniorka z mieszkania trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy specjalistów. Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią prosić. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Ratowanie ludzkiego zdrowia i życia to stały element policyjnej służby, a każda interwencja zakończona skutecznym działaniem i ocaleniem mienia, zdrowia, czy życia innej osoby to powód do dumy i motywacja do dalszej służby. 13 czerwca dyżurny sopockiej komendy dostał zgłoszenie od operatora numeru 112, że w jednym z mieszkań starsza kobieta najprawdopodobniej chce sobie zrobić krzywdę. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego st. post. Mateusz Grzębski i post. Jakub Stańczewski wiedzieli, że w tej sytuacji liczy się każda sekunda, dlatego używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych pilnie pojechali pod wskazany adres. Następnie funkcjonariusze pobiegli do mieszkania znajdującego się na siódmym piętrze budynku wielorodzinnego, gdzie w kuchni zauważyli seniorkę, udaremnili jej próbę targnięcia się na życie i otoczyli opieką.
Kobieta w rozmowie przyznała się policjantom, że chciała sobie zrobić krzywdę, a następnie opowiedziała o swoim życiu i problemach. Wezwana przez policjantów załoga karetki pogotowia przewiozła seniorkę do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy specjalistów.
Skuteczne działania sopockich policjantów i świadka, ich natychmiastowa reakcja oraz błyskawiczne dotarcie na miejsce sprawiły, że kolejne ludzkie życie zostało uratowane.
Policjanci przypominają! Jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić, każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami, jednak zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222.
Zgłaszamy się też z apelem do sąsiadów. Za każdym razem, kiedy macie podejrzenie, że Waszym sąsiadom mogło stać się coś złego, reagujcie! Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Pamiętajcie o tym i dzwońcie na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego sopockiej komendy na numer 47 74 26 222. Informacje o osobach starszych potrzebujących pomocy można też zgłaszać poniższym instytucjom:
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie ul. Kolejowa 14, 81-835 Sopot, tel. (58) 551 17 10 lub 551 44 19,
- Straż Miejska w Sopocie, tel. alarmowy 986.