Wiadomości

Wspólna akcja policjantów, ratowników wodnych i pracowników sanepidu na Skwerze Kuracyjnym

Data publikacji 26.07.2022

Wczoraj na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie policjanci, ratownicy Sopockiego WOPR i przedstawiciele sanepidu prowadzili akcję profilaktyczną w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Osobom wypoczywającym nad wodą przypomniano zasady bezpieczeństwa nad wodą, w miejscach wypoczynku i w rejonie pasa nadmorskiego. Rozdawano również ulotki i gadżety, w tym opaski „niezgubki” zakładane dzieciom na ręce, które w przypadku zagubienia malucha ułatwiają kontakt z jego rodzicami.

O tym, jak spędzać bezpiecznie wakacje nad wodą przypominali wczoraj na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie policjanci, ratownicy Sopockiego WOPR i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sopocie. Akcja odbyła się w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne Wakacje”. Po raz kolejny funkcjonariusze i WOPR-owcy, a wczoraj dodatkowo również pracownicy sanepidu przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na plaży i w miejscach wypoczynku oraz o potrzebie zwracania szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. Apelowali też do rodziców o pilnowanie dzieci, zwłaszcza na plażach, czy zatłoczonych deptakach. Chwila nieuwagi wystarczy, aby maluch odszedł na taką odległość, że nie będziemy w stanie znaleźć go w tłumie. W tym celu wypoczywającym nad wodą wręczano opaski „niezgubki”, które należy zakładać dzieciom na ręce. Nagłaśnianie tego typu akcji wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a zakładana dziecku opaska w razie zagubienia umożliwia maksymalnie skrócić czas szukania go przez rodziców.

 W ramach prowadzonych działań policjanci przypominali również, jak ważne jest być widocznym na drodze, także jeżdżąc rowerem czy hulajnogą elektryczną w okolicy pasa nadmorskiego i w tym celu rozdawali opaski odblaskowe oraz ulotki edukacyjne. Ponadto mundurowi informowali o trwającym konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. W konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 16 lat, a warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 9 września  2022 r., wykonanego indywidualnie lub zespołowo, rysunku, plakatu lub spotu filmowego. Więcej na temat konkursu.

Pamiętajmy!

w przypadku stracenia dziecka z oczu, np. na plaży, bardzo ważne jest szybkie powiadomienie policjantów albo ratowników, bo małe dziecko potrafi przejść wiele kilometrów i dojść do sąsiedniego kąpieliska. Każdy sygnał o zaginięciu traktowany jest poważnie, a do poszukiwań angażowane są wszystkie jednostki ratownicze.

  • Umundurowana policjantka i ratownik wodny rozmawiają z ludźmi
  • Umundurowana policjantka i ratownik wodny rozmawiają z kobietą
  • Umundurowana policjantka i ratownicy wodni stoją na deptaku i rozmawiają z ludźmi
  • Na zdjęciu quad ratowników wodnych, a za nim stoisko z banerami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sopocie i WOPR informujący o numerze alarmowym nad wodą 601100100, przy których stoi umundurowana policjantka i dwie kobiety w strojach cywilnych.
  • Widok na Skwer Kuracyjny. Na pierwszym planie z prawej strony stoi umundurowana policjanta, obok niej quad z przyczepką, a za nim ratownicy wodni i osoby w strojach cywilnych.
Powrót na górę strony