Wiadomości

By wakacje były bezpieczne – policjanci spotkali się z wypoczywającymi nad wodą

Data publikacji 25.07.2022

Wczoraj sopoccy policjanci uczestniczyli w Targach rzemiosła i rękodzieła „Pasja i Tradycja”, które odbyło się na Skwerze Kuracyjnym. Podczas rozmów z mieszkańcami i turystami funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Ponadto rozdawali ulotki prewencyjne, opaski odblaskowe i opaski „niezgubki” dla dzieci, które w razie zagubienia umożliwiają maksymalnie skrócić czas szukania dziecka przez rodziców. Mundurowi pokazali też z bliska swój sprzęt służbowy i promowali zawód policjanta.

24 lipca od godziny 10.00 na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie policjanci uczestniczyli w wydarzeniu „Pasja i Tradycja” i prowadzili akcję profilaktyczną skierowaną do wszystkich osób przebywających nad wodą. Policyjna akcja odbyła się w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W specjalnie przygotowanym stoisku profilaktycznym funkcjonariusze rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na plaży i na ulicy, ponadto rozdawali ulotki prewencyjne i opaski odblaskowe. Mundurowi promowali też zawód policjanta, odpowiadali na nurtujące pytania, a także pokazali z bliska swój sprzęt służbowy, w tym mobilny komisariat i quad.

Szczególną uwagę policjanci poświęcili tematyce bezpieczeństwa dzieci nad wodą, dlatego w trakcie imprezy rozdawali opaski na ręce dla dzieci, na których oprócz telefonu do rodzica można zapisać imię malucha i inne ważne informacje. Mundurowi przypominali też rodzicom i dziadkom o potrzebie zwracania szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. Apelowali również do nich o pilnowanie dzieci, zwłaszcza na plażach czy zatłoczonych deptakach. Chwila nieuwagi wystarczy aby maluch odszedł na taką odległość, że nie będziemy w stanie znaleźć go w tłumie. Nagłaśnianie tego typu akcji wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a zakładanie dzieciom opaski-identyfikatora w razie zagubienia umożliwiają maksymalnie skrócić czas szukania dziecka przez rodziców.

Pamiętajmy!

W przypadku stracenia dziecka z oczu, np. na plaży, bardzo ważne jest szybkie powiadomienie policjantów czy ratowników, bo małe dziecko potrafi przejść wiele kilometrów i dojść do sąsiedniego kąpieliska. Każdy sygnał o zaginięciu traktowany jest poważnie, a do poszukiwań angażowane są wszystkie jednostki ratownicze.

 

 

  • Dwie umundurowane policjantki stoją z dzieckiem w stroju policyjnym na deptaku. Za nimi w tle inne osoby.
  • Dwie umundurowane policjantki rozmawiają z dorosłymi i dziećmi na deptaku
  • Policyjne stoisko profilaktyczne, gdzie stoi oznakowany radiowóz, quad policyjny i namiot, a przy tym stoją mundurowani policjanci, dzieci i dorośli
  • Grupa osób dorosłych i dzieci stoi przy oznakowanym radiowozie. W tle widać umundurowanych policjantów.
  • Dorośli i dzieci zwiedzają policyjny radiowóz. Przed radiowozem stoi umundurowana policjantka.
  • Dzieci siedzą na policyjnym quadzie. Obok stoi umundurowany policjant i osoby w strojach cywilnych. W tle oznakowany radiowóz i umundurowani policjanci.
  • Dziecko w stroju policyjnym siedzi w samochodzie
  • Widok na namiot, pod którym stoją umundurowane policjantki i siedzą dzieci. Obok namiotu stoją osoby w strojach cywilnych.
  • Umundurowana policjantka pokazuje dwóm chłopcom plakaty zawieszone na szybie oznakowanego radiowozu.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony