Wiadomości

Zarzut znęcania się nad żoną i areszt tymczasowy dla 72-letniego sprawcy

Data publikacji 11.12.2019

Sopoccy policjanci zatrzymali 72-latka, który stosował przemoc domową. Według ustaleń mundurowych mężczyzna w ostatnich tygodniach prowokował awantury, podczas których wyzywał i bił swoją żonę. Sprawca usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

W miniony piątek w godzinach wieczornych oficer dyżurny sopockiej policji otrzymał zgłoszenie od świadka, że w jednym z mieszkań w Sopocie mąż pobił żonę. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Interweniujący mundurowi dowiedzieli się od pokrzywdzonej kobiety, że jej mąż kilka tygodni wcześniej ponownie z nią zamieszkał i już po kilku dniach zaczął wszczynać awantury, podczas których wyzywał ją i bił powodując obrażenia ciała. W trakcie interwencji do mieszkania wrócił 72-letni mąż kobiety, który od razu został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się, że uderzył żonę oraz twierdził, że w swoim mieszkaniu będzie robił co mu się podoba.

Policjanci sporządzili niebieską kartę, ustalili świadków zdarzenia oraz zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego 72-letni sprawca usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją żoną. Funkcjonariusze doprowadzili też sprawcę do prokuratury na dalsze czynności procesowe, gdzie prokurator po jego przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o areszt tymczasowy. Sąd przychylił się do tego wniosku i 72-letni sopocianin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwo i był tymczasowo aresztowany. Za przestępstwo znęcania się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób. Widząc przemoc poinformuj o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

  • policjant prowadzi zatrzymanego