Debata poświęcona bezpieczeństwu młodzieży - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Sopocie

Wiadomości

Debata poświęcona bezpieczeństwu młodzieży

Data publikacji 10.12.2019

Sopoccy policjanci organizują debatę poświęconą bezpieczeństwu młodzieży. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia br. o godz. 10.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112A. Głównym motywem spotkania będzie edukacja dla bezpieczeństwa. Funkcjonariusze poruszą zagadnienia dotyczące zasad bezpieczeństwa w szkole i na ulicy. Rozmawiać będziemy też o zachowaniu młodych osób, które może rodzić dalsze konsekwencje.

Ochrona bezpieczeństwa uczniów jest dla policjantów niezwykle ważnym zadaniem. Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie organizują debatę poświęconą bezpieczeństwu młodych osób. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia br. o godz. 10.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112A.

Podczas debaty funkcjonariusze poruszą zagadnienia dotyczące zasad bezpieczeństwa w szkole i na ulicy. Rozmawiać będziemy o zachowaniu młodych osób, które może rodzić dalsze konsekwencje. Policjanci przybliżą też wiedzę na temat konsekwencji prawnych, jakie ponosi nieletni za popełnione przestępstwa czy wykroczenia oraz algorytm postępowania Policji w przypadku ujawnienia osoby nieletniej przejawiającej symptomy demoralizacji. Poinformujemy również o formach kontaktu z Policją poprzez aplikacje Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Spotkania te pozwalają na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu mogą zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania. Serdecznie zapraszamy!