Wiadomości

Nowy radiowóz i nowe urządzenia w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie

Data publikacji 06.12.2019

Nowy radiowóz, analizator spalin samochodowych i urządzenie do pomiaru przepuszczalności światła szyb samochodowych otrzymali sopoccy policjanci. Samochód i urządzenia zostały zakupione ze środków Urzędu Miasta Sopotu i Komendy Głównej Policji. Policjanci ruchu drogowego i prewencji wykorzystywać będą nowe sprzęty oraz radiowóz podczas codziennych służb, co z pewnością wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.

Wczoraj przed Komendą Miejską Policji w Sopocie nastąpiło uroczyste przekazanie policjantom nowego radiowozu. Flotę policyjnych aut zasilił nowy oznakowany pojazd marki Hyundai I30, który został zakupiony ze środków Urzędu Miasta Sopotu i Komendy Głównej Policji. Kluczyk od pojazdu przekazał policjantowi z referatu patrolowo-interwencyjnego Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski. Podczas uroczystości nie zabrakło też księdza kapelana Jana Wołyńca, który poświęcił i pobłogosławił pojazd.


Oznakowany Hyundai I30 to kolejny już pojazd, który w ostatnich latach trafił do sopockiej Policji. Uzupełnia on flotę policyjnych aut, jest wzmocnieniem w codziennej pracy funkcjonariuszy prewencji, a dzięki wyposażeniu w szereg nowoczesnych systemów zapewni bezpieczeństwo również samym policjantom.


W trakcie uroczystości policjanci otrzymali od miasta Sopotu także dwa nowe urządzenia: analizator spalin samochodowych oraz sprzęt do pomiaru przepuszczalności światła szyb samochodowych. Trafiły one do funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy już wczoraj dali pokaz badania analizatorem spalin samochodowych na przykładzie otrzymanego radiowozu.


Ustawodawca jasno też sprecyzował normy, jakie spełniać muszą przyciemnione samochodowe szyby. Odpowiednia widoczność jest gwarancją bezpieczeństwa, a każde przyciemnienie szyb powoduje pogorszenie widoczności i jednocześnie powstanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym. Przypominamy, że niezgodne z przepisami przyciemnienie szyb przednich bocznych i czołowej oraz niespełnienie norm emisji spalin grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem karnym.
 

  • Uroczyste wręczenie nowego radiowozu i sprzętów
  • na zdjęciu otrzymany analizator spalin