Wiadomości

Dzielnicowy Rafał Dąbrowski spotkał się z gdańskimi uczniami

Data publikacji 31.10.2019

Pod koniec czerwca br. razem z innymi osobami ratował tonących na Wyspie Sobieszewskiej. Teraz na zaproszenie dyrekcji i uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdańsku dzielnicowy Rafał Dąbrowski spotkał się z trzecioklasistami, by porozmawiać o akcji ratunkowej i zasadach bezpieczeństwa na różnych obszarach. Policjant opowiedział również o pracy dzielnicowego i służbie, którą na co dzień pełni w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie.

Wczoraj na zaproszenie dyrekcji i uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdańsku sopocki dzielnicowy st. asp. Rafał Dąbrowski spotkał się z trzecioklasistami. Już na samym początku na dzielnicowego czekała niespodzianka – nauczyciele przygotowali prezentację multimedialną, w której pokazali historię Rafała biorącego udział w akcji ratunkowej na Wyspie Sobieszewskiej. Wtedy to dzielnicowy razem z innymi osobami ratował tonące dzieci i osoby dorosłe. Nauczyciele przypomnieli też, w jaki sposób został on nagrodzony za swoją odwagę. Podczas rozmów z trzecioklasistami dzielnicowy opowiedział uczniom o prowadzonej akcji ratunkowej. Podkreślił, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Przypomniał też, co należy robić gdy ktoś potrzebuje pomocy i do kogo o taką pomoc należy się zwrócić.

Spotkania z uczniami były też dobrą okazją do tego, by porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas pobytu w szkole, w domu i na ulicy. Dzielnicowy przypomniał uczniom jak zachować się w kontaktach z obcymi osobami i co robić, gdy się zgubimy. Odpowiadał też na pytania uczniów dotyczących jego codziennej służby w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie i pracy dzielnicowego.

Dla trzecioklasistów Rafał to bohater, dlatego w trakcie spotkania nie obyło się bez pytań o to, kim jest bohater i co robi. Na zakończenie spotkania otrzymał on od dyrekcji szkoły podziękowania oraz wykonane przez uczniów laurki.

  • zdjęcie grupowe - policjant z uczniami
  • policjant otrzymuje laurki i podziękowania
  • policjant rozmawia z dziećmi
  • policjant rozmawia z dziećmi
  • policjant rozmawia z dziećmi