Wiadomości

Policjanci szukają mężczyzny, który ma związek z oszustwami

Data publikacji 03.10.2019

Sopoccy funkcjonariusze prowadzą czynności w sprawie oszustw przy rozmienianiu pieniędzy. Związek z tymi przestępstwami ma mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają informacje na jego temat proszone są o kontakt z Policją.

 

W sierpniu br. policjanci otrzymali dwa zgłoszenia dot. oszustw przy rozmienieniu pieniędzy. Wyjaśniając okoliczności zdarzeń funkcjonariusze ustalili, że w jednym z hoteli mężczyzna porozumiewając się w języku polskim zapytał się, czy może rozmienić pieniądze. Pracownik nie podejrzewając podstępu zgodził się i wydał mężczyźnie mniejsze nominały. W pewnym momencie mężczyzna ten wycofał się z transakcji, a następnie wykorzystując nieuwagę pracownika zatrzymał przy sobie część pieniędzy, a resztę jako całość otrzymanej wcześniej gotówki oddał pracownikowi. Pokrzywdzony stracił w ten sposób 600 zł. W innym hotelu porozumiewający się w języku angielskim mężczyzna chciał wymienić euro na złotówki. Gdy tylko otrzymał gotówkę to wycofał się z transakcji, a następnie wykorzystując nieuwagę pracownika zatrzymał przy sobie 1000 złotych, a resztę jako całość otrzymanej wcześniej gotówki oddał pracownikowi.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze przeanalizowali zabezpieczone monitoringi, przesłuchali świadków i ustalili, że związek z tymi sprawami ma mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Dotychczas nie udało się ustalić jego tożsamości, dlatego wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z monitoringu lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112A. Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc na nr 58 52-16-222 (dyżurny komendy), 58-52-16-243 (prowadząca postępowania) lub na numer alarmowy 112 albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji.

Informację można przekazać także mailowo pisząc na adres: komenda.sopot@gd.policja.gov.pl.

 

  • mężczyzna, który ma związek ze sprawą
  • mężczyzna, który ma związek ze sprawą
  • mężczyzna, który ma związek ze sprawą
  • mężczyzna, który ma związek ze sprawą