Materiały Video

Zabezpieczony 1 kg amfetaminy, tabletki MDMA i kilkadziesiąt porcji marihuany

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna przy sobie miał kilkadziesiąt porcji amfetaminy. Kolejny 1 kg amfetaminy, kilkadziesiąt porcji suszu konopi i 35 tabletek MDMA kryminalni znaleźli w jego miejscu zamieszkania. Dziś podejrzany usłyszał zarzuty w prokuraturze. Śledczy wnioskują o areszt tymczasowy dla sprawcy.

1 kwietnia br. kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie w wyniku działań operacyjnych zatrzymali na terenie Sopotu 27-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. W chwili zatrzymania miał on schowany w kieszeni spodni worek z substancją zawierającą amfetaminę, który policjanci zabezpieczyli. Podejrzewając, że w miejscu zamieszkania mężczyzna ma również narkotyki, kryminalni bardzo dokładnie przeszukali zamieszkiwaną przez niego posesję, zarówno pomieszczenia mieszkalne jak i gospodarcze. W wyniku tych działań znaleziono schowane w samochodzie stojącym w garażu ok. 1 kilograma amfetaminy. Kolejne kilkadziesiąt gramów marihuany i 35 tabletek zawierających MDMA znaleziono m.in. w piwnicy i w odkurzaczu stojącym w garażu. Wszystkie znalezione substancje kryminalni zabezpieczyli i przekazali biegłemu do dalszych badań fizyko-chemicznych. Policjanci zabezpieczyli też pieniądze, które miał przy sobie. Mieszkaniec powiatu kartuskiego został osadzony w policyjnym areszcie.

W wyniku dalszych działań śledczy ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie kolejne przestępstwo. W ostatnich miesiącach kilka razy udzielił on narkotyki innej osobie.

Dziś policjanci doprowadzili do prokuratury w Sopocie zatrzymanego 27-latka. Prokurator na podstawie zebranych dowodów przedstawił mu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielenia ich innej osobie. Śledczy wnioskują do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Udzielanie innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.