2018-10-11
Sopot,

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec 26-latka kierującego audi a3. Mężczyzna jadąc Aleją Niepodległości w kierunku Gdańska przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Mieszkaniec Tczewa za złamanie przepisów został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł i 10 punktami karnymi. 

Policjanci z wydziału ruchu drogowego sopockiej komendy, dbając o bezpieczeństwo na drogach, regularnie prowadzą wiele działań prewencyjnych mających na celu przestrzeganie przepisów drogowych, a co za tym idzie zmniejszenie liczby kolizji, wypadków oraz sytuacji zagrażających bezpieczeństwu zarówno dla kierowców jak i pieszych. 

Wczoraj około godz. 13.30 policjanci drogówki w trakcie pełnionej służby na Alei Niepodległości zatrzymali do kontroli 26-latka kierującego audi a3. Mieszkaniec Tczewa jechał samochodem z prędkością 105 km/h, tam gdzie ograniczenie było do 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto za złamanie przepisów został on ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

 
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.