2018-10-10
Sopot,

12 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wczoraj (9 października) sopoccy funkcjonariusze ruchu drogowego wspólnie z policjantami garnizonu pomorskiego prowadzili działania "SMOG".

12 października  na terenie całego województwa zostaną przeprowadzone działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób. 

Pomorscy policjanci sprawdzą dokładnie dokumenty wymagane podczas świadczenia usługi , sprawność pojazdu oraz trzeźwość kierującego. W przypadku ujawnienia nagannego stanu technicznego pojazdu, nietrzeźwości kierowcy lub braku wymaganych dokumentów, dalsza jazda może okazać się niemożliwa. Pasażerom przypominamy o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa. Kierowcy natomiast nie mogą zapominać, że obowiązują ich takie same przepisy jak wszystkich innych użytkowników dróg. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu nie zwalnia z konieczności respektowania przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (9 października) sopoccy funkcjonariusze ruchu drogowego wspólnie z policjantami garnizonu pomorskiego prowadzili działania "SMOG". Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili wykroczenia, za popełnienie których nakładali na kierujących mandaty karne, kierować będą wnioski o ukaranie do sądu bądź stosowali pouczenia. Podczas prowadzonej akcji policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu lincoln z uwagi na nieprawidłowe oraz niesprawne oświetlenie. Zatrzymany do kontroli drogowej został też kierowca volkswagena polo. 38-letni mieszkaniec Gdańska kierował autem z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. 
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.