2018-10-09
Sopot,

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policjanci ruchu drogowego w ostatnich dniach przeprowadzili na ulicach Sopotu działania. Podczas akcji udaremniono dalszą jazdę m.in. 32-letniemu mieszkańcowi Gdańska podejrzewanemu o kierowanie mercedesem pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność marihuany i amfetaminy. Z ruchu wyeliminowana została także 22-latka z Kościerzyny, która kierując fiatem miała w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu. 

W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili na ulicach Sopotu dwudniowe działania pod nazwą „Firmy ochroniarskie i pojazdy uprzywilejowane”. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 80 pojazdów i ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych zarówno przez kierujących pojazdami uprzywilejowanymi, agencji ochrony jak i innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań mundurowi sprawdzali też stan techniczny pojazdów i nie odnotowali żadnych nieprawidłowości w samochodach uprzywilejowanych i należących do firm ochroniarskich. Niemniej jednak funkcjonariusze w wyniku prowadzonych kontroli zatrzymali trzy dowody rejestracyjne innych aut poruszających się ulicami miasta.

W kolejnych dniach sopoccy funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili działania „PIESI” i wspólnie z kolegami z Gdyni międzypowiatowe działania kontrolne „Trzeźwość i Prędkość”, „Bezpieczny Pieszy" oraz "Bezpieczny Rowerzysta". W trakcie tych działań udaremniono dalszą jazdę m.in. 32-letniemu mieszkańcowi Gdańska. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że kierowca mercedesa wjechał pod prąd na parking i uderzył w słup. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego sprawdził stan trzeźwości 32-letniego kierowcy i ustalił że jest on trzeźwy. Z uwagi na jego nienaturalne zachowanie mundurowi sprawdzili też, czy nie znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Nie mylili się. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność marihuany i amfetaminy. Od mężczyzny została pobrana krew do badań. Jeżeli okaże się, że znajdował się on pod wpływem środków odurzających, poniesie on odpowiedzialność karną. 

Z ruchu wyeliminowana została także 22-latka z Kościerzyny. W minioną niedzielę w godzinach rannych funkcjonariusze sopockiej drogówki na ul. Rzemieślniczej zatrzymali do kontroli pojazd fiat sedici, którym kierowała 22-latka. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że jest ona nietrzeźwa. Kierująca w wydychanym powietrzu miała ponad 0,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.