2018-10-05
Sopot,

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 49-letniego kierowcę rovera. Okazało się, że mieszkaniec Gdańska jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe oraz prokuraturę w Warszawie. Ponadto policjanci ustalili, że nie ma on uprawnień do kierowania. Auto 49-latka zostało odholowane, a mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie zostanie on doprowadzony do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 23.30 na Alei Niepodległości policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód rover. Za kierownicą auta siedział 49-letni mieszkaniec Gdańska. W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku oraz prokuraturę w Warszawie. Do odbycia ma on zastępczą karę pozbawienia wolności w związku z nie zapłaconą grzywną. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami i za to wykroczenie ukarali go mandatem karnym w kwocie 500 zł.

49-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Jego auto natomiast zostało odholowane na parking policyjny. W najbliższym czasie funkcjonariusze doprowadzą zatrzymanego mieszkańca Gdańska do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary.

Policjanci przypominają też, że zgodnie z art. 94 kodeksu wykroczeń osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny. W razie popełnienia tego wykroczenia można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.