2018-10-02
Sopot,

W trosce o bezpieczeństwo na drodze funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa, ale też uświadomienie pieszym i rowerzystom, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Dziś sopoccy mundurowi prowadzą na ulicach miasta działania pod nazwą „Transport drogowy”.

Podczas codziennej służby policjanci sopockiej drogówki zwracają szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj funkcjonariusze włączyli się do działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Prowadzona akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa, ale także uświadomienie pieszym i rowerzystom, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów. Funkcjonariusze zwracali uwagę także na kierujących pojazdami, bo wielokrotnie ich brawura jest przyczyną potrąceń pieszych.

Dziś policjanci ruchu drogowego prowadzą na ulicach miasta działania pod nazwą „Transport drogowy”. Głównym celem akcji jest m.in. wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów oraz eliminowanie naruszeń czasu pracy. W trakcie kontroli funkcjonariusze zwracają uwagę także na przewożony ładunek oraz czy kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania potrwają przez cały dzień. 
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.