2018-10-01
Sopot,

W minionym tygodniu sopoccy policjanci gościli uczniów z Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z pracą w Policji. Funkcjonariusze opowiedzieli m.in. o strukturze organizacyjnej Policji, pracy na różnych stanowiskach oraz pokazali z bliska pomieszczenia policyjne.

W minionym tygodniu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie gościli uczniów klas drugich i trzecich z Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie. Funkcjonariusze opowiedzieli uczniom o strukturze organizacyjnej Policji i zasadach wstąpienia w policyjne szeregi. Omówiono pracę każdego pionu, a także zaprezentowano najważniejsze pod względem funkcjonowania jednostki stanowiska i pomieszczenia w kontekście codziennej pracy i koordynacji działań (dyżurka, monitoring, cele, niebieski pokój). Spotkania były też okazją do porozmawiania o bezpieczeństwie na różnych obszarach, w tym. m.in. w ruchu drogowym.

Każdy z gości mógł z bliska przyjrzeć się pracy policjantów na różnych stanowiskach oraz porozmawiać z nimi na nurtujące pytania.
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.