2018-09-28
Sopot,

Sopoccy policjanci zorganizowali debatę społeczną poświęconą tematyce bezpieczeństwa. Spotkanie, będące jednym z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, odbyło się wczoraj w III Liceum Ogólnokształcącym im. Agnieszki Osieckiej  przy ul. Kolberga w Sopocie.

Wczoraj (28 września 2018 r.) na terenie III Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa. Było to już kolejne spotkanie w ramach cyklu debat  „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Organizatorem spotkania była Komenda Miejska Policji w Sopocie. W debacie uczestniczył Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sopocie asp.szt. Tomasz Frąckowiak, sopoccy policjanci, przedstawiciele szkoły oraz licealiści będący jednocześnie mieszkańcami miasta.


Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Spotkania te pozwalają na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami poszczególnych dzielnic o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu mogą zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania. Podczas wczorajszego spotkania poruszona została tematyka bezpieczeństwa w szkole, w domu i na ulicy. Policjanci przypomnieli m.in. o sposobach działania przestępców i zagrożeniach związanych z Internetem. Funkcjonariusze rozmawiali również o tematyce przestępstw z nienawiści oraz omówili zagadnienia odpowiedzialności prawnej i karnej. W trakcie debaty rozmawiano także o prawach i obowiązkach policjantów oraz obywateli w kontakcie z Policją.

Wczorajsze spotkanie było także okazją do porozmawiania z policjantami indywidualnie na nurtujące pytania.

 

 

 
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.