2018-09-25
Sopot,

W najbliższych dniach policjanci drogówki przeprowadzą na ulicach Sopotu działania. Jutro (26 września br.) wspólnie z kolegami z Gdańska prowadzić będą międzypowiatowe działania kontrolne. W dniu 27 września włączą się do działań „SMOG”, a w dniu 28 września przeprowadzą działania „PASY”. Głównym celem wszystkich działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, wyeliminowanie z dróg kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzać będą także czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz zwrócą uwagę na stan techniczny naszych pojazdów. 

Jutro w godzinach 06.00-09.00 policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie wspólnie z funkcjonariuszami gdańskiej drogówki przeprowadzą międzypowiatowe działania kontrolne „Trzeźwość i Prędkość”. Ich celem jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, brawurą jazdy kierujących pojazdami oraz wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. W godzinach popołudniowych wspólnie przeprowadzą działania „Bezpieczny Pieszy" i "Bezpieczny Rowerzysta". Sopoccy mundurowi działania połączą z akcją "Patrz i słuchaj" oraz "Jednośladem bezpiecznie do celu". Podczas tych działań funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolować będą przede wszystkim zachowania rowerzystów i pieszych, ale zwrócą również uwagę na innych uczestników ruchu. Działania potrwają do godziny 22.00.

27 września pomorscy policjanci na terenie całego województwa prowadzić będą działania „SMOG”. Akcja ma na celu przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin oraz wyeliminowanie z ruchu środków transportu, których stan zagraża środowisku oraz bezpieczeństwu.

28 września policjanci garnizonu pomorskiego przeprowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod nazwą „PASY”. Głównym celem akcji jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych i egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.

Apelujemy o rozwagę na drodze, szczególną ostrożność i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego!
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.