2018-09-19
Sopot,

Dziś na ulicach Sopotu policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolne w ramach projektu EDWARD 2018 i Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Wczoraj mundurowi przeprowadzili działania „Telefony”. Dzień wcześniej wspólnie z kolegami z Gdyni prowadzili międzypowiatowe działania „Trzeźwość i Prędkość”, „Bezpieczny Pieszy” oraz „Bezpieczny Rowerzysta”. W trosce o bezpieczeństwo na drodze sopoccy funkcjonariusze włączyli się również do ogólnokrajowych działań „Prędkość”, „Bezpieczny Pieszy” i „Bicykl”. 

Policjanci drogówki w trakcie swojej służby koncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Codziennie przeprowadzają kontrole drogowe, podczas których sprawdzają trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i dokumenty. Funkcjonariusze obsługują też zdarzenia drogowe oraz zabezpieczają imprezy masowe. Zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego nie tylko przez kierowców, ale wszystkich użytkowników ruchu.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze sopoccy policjanci włączają się także do działań ogólnopolskich i wojewódzkich oraz przeprowadzają własne działania. W ostatnim czasie mundurowi włączyli się do ogólnokrajowych działań „Prędkość”, „Bezpieczny Pieszy” i „Bicykl”. Wspólnie z kolegami z Gdyni prowadzili również międzypowiatowe działania „Trzeźwość i Prędkość”, „Bezpieczny Pieszy” oraz „Bezpieczny Rowerzysta”. Wczoraj policjanci po raz kolejny włączyli się również do działań „Telefony”. Podczas tej akcji funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali kilkadziesiąt samochodów i odnotowali blisko 40 naruszeń przepisów ruchu drogowego. W piętnastu przypadkach dotyczyły one korzystania z telefonu podczas jazdy. Apelujemy o rozwagę na drodze! Pamiętajmy, nawet kilkusekundowy brak skupienia na prowadzeniu pojazdu może doprowadzić do tragedii!

Dziś na ulicach Sopotu policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolne w ramach projektu EDWARD 2018 i Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. 

Pamiętajmy,
największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków, niezapięte pasy bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu komórkowego, parkowanie na ścieżkach rowerowych, blokowanie przejść dla pieszych, czy też podejmowanie ryzykownych manewrów. Jednakże nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków.

 

 
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.