2018-09-13
Sopot,

Jutro policjanci z Sopotu włączą się do działań „Bicykl”. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

14 września sopoccy policjanci przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa poruszających się rowerami oraz przypomnienie, że kierujący rowerem jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów oraz kierujących innymi pojazdami wobec rowerzystów.

Miejscem szczególnie niebezpiecznym są przejazdy rowerowe. Podczas pokonywania takiego odcinka kierujący pojazdem  powinien zachować szczególną ostrożność i zwolnić. Rowerzysta w żaden sposób nie jest chroniony. Kask oraz ochraniacze nie zapewnią takiej ochrony jak karoseria samochodu. Mimo wielu apeli zdarza się, że rowerzyści nie korzystają z kasków, czego skutkiem podczas upadku są bardzo ciężkie urazy głowy. Wyróżniające się kolory ubrań, światła pozycyjne oraz zdrowy rozsądek, niewątpliwie pomogą w bezpiecznym korzystaniu z roweru.

Należy także stosować zasadę ograniczonego zaufania. Apelujemy do kierujących rowerami oraz pojazdami silnikowymi o wzajemny szacunek, zrozumienie oraz rozsądek. Fakt, że według przepisów mamy pierwszeństwo, nie oznacza, że inny uczestnik ruchu będzie to respektował. W każdym miejscu przecinania się dróg powinniśmy dokładnie się rozejrzeć, zwolnić i pomóc w bezpiecznym przejechaniu skrzyżowania.
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.