2018-09-12
Sopot,

13 września policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzą na terenie Sopotu działania „Bezpieczny pieszy", których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Podobne działania sopoccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili również 11 września. 

13 września zostaną przeprowadzone ogólnokrajowe działania „Bezpieczny pieszy". Celem akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu. Poprawiająca się infrastruktura drogowa, coraz lepsze pojazdy z wydajnymi silnikami sprzyjają rozwijaniu większych prędkości. Nowoczesne systemy natomiast budują poczucie bezpieczeństwa, którego nie mają niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Kask rowerowy nie jest w stanie zastąpić pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych oraz karoserii.

Pieszy nie ma nawet kasku. W przypadku zderzenia z pojazdem skazany jest na ciężkie obrażenia. W momencie uderzenia z prędkością większą od dozwolonej w obszarze zabudowanym, jego szanse na przeżycie drastycznie maleją.

W trakcie jutrzejszych działań będzie można spotkać większą liczbę funkcjonariuszy w okolicach przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Mundurowi zwrócą także uwagę na odcinki dróg, gdzie piesi oraz rowerzyści zmuszeni są do korzystania z jezdni.
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.