2018-09-12
Sopot,

Dziś od godzin porannych sopoccy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Funkcjonariusze zwracają uwagę także na sposób przewożenia dzieci. 

W trosce o bezpieczeństwo na drodze sopoccy policjanci ruchu drogowego, podobnie jak koledzy z całej Polski, prowadzą dziś działania pod nazwą "Prędkość".

Celem akcji jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, brawurą jazdy kierujących pojazdami oraz wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi nie łamią przepisów. Podczas działań policjanci drogówki uświadamiają kierujących na zagrożenia i konsekwencje wynikające z przekraczania dopuszczalnej prędkości. Sprawdzają również sposób przewożenia dzieci.

Przypominamy, że nadmierna prędkość, kierowanie w stanie nietrzeźwości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz wykonywanie ryzykownych, stwarzających zagrożenie manewrów, są najczęstszymi „grzechami” kierujących, które prowadzą to tragicznych w skutkach zdarzeń. Podczas działań "Prędkość" sopoccy policjanci wykorzystują ręczne mierniki prędkości.
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.