2018-09-07
Sopot,

Kilkaset sztuk różnego rodzaju naboi, pociski artyleryjskie, pociski do granatnika, pistolety, zapalniki i lufy karabinowe to część zabezpieczonych przedmiotów, jakie znaleźli w dwóch mieszkaniach na terenie Gdańska i Sopotu policjanci z komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano także 58-latka, który przyznał się, że kolekcjonował militarne przedmioty. Sprawca usłyszał zarzut i zastosowano wobec niego dozór policyjny. Posiadanie amunicji i broni bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Realizacja tej sprawy miała miejsce w ostatnich dniach. Sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w wyniku prowadzonych działań w mieszkaniach na terenie Gdańska i Sopotu zabezpieczyli broń oraz amunicję pochodzącą najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Zabezpieczono m.in. kilkaset sztuk różnego rodzaju naboi, pociski artyleryjskie, pociski do granatnika, pistolety, zapalniki i lufy karabinowe, a także petardy. Na miejscu w trakcie prowadzonych czynności obecni byli biegli z zakresu fizyko-chemii i balistyki. Część zabezpieczonych przedmiotów została zabezpieczona przez saperów celem zdetonowania na poligonie.

Do sprawy zatrzymano także 58-letniego mieszkańca Sopotu. Policjanci ustalili, że nie posiada on żadnych pozwoleń na posiadanie broni i amunicji. Sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia różnych rodzai broni i amunicji. Zatrzymany przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

W świetle obowiązujących przepisów za popełnione przestępstwo sprawcy grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.


 


Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.