2018-09-07
Sopot,

Policjantki prewencji i ruchu drogowego odwiedziły pierwszoklasistów z Sopockich Szkół Podstawowych nr 1 i 9. W trosce o bezpieczeństwo w drodze do szkoły funkcjonariuszki przybliżyły najmłodszym zasady poruszania się po ulicy oraz wręczyły gadżety odblaskowe w postaci plecaków, opasek na rękę i zawieszek na tornistry.

Wczoraj policjantki prewencji i ruchu drogowego odwiedziły pierwszoklasistów z sopockich Szkół Podstawowych nr 1 i 9. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „W Sopocie jest modą bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w domu, na ulicy oraz w rejonie pasa nadmorskiego. Policjantki przypomniały numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia oraz podkreślały jak ważne jest być widocznym na drodze. Każde dziecko otrzymało z rąk policjantek zestaw gadżetów odblaskowych: plecaki, opaski na rękę i zawieszki na tornistry.

Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 ustawy - Prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych).

Mamo, Tato...
- dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
- zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,
- ucz i przypominaj zasad prawidłowego poruszania się po drodze,
- wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,
- w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.

Nauczycielu,
- odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
- przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

Kierujący pojazdami,
- w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.


 


Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.