2018-09-06
Sopot,

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjantki prewencji i ruchu drogowego odwiedziły przedszkolaków oraz pierwszoklasistów z Sopockiej Szkoły Montessori. Najmłodszym przybliżono m.in. zasady poruszania się po ulicy, wręczono odblaski, a następnie pod czujnym okiem funkcjonariuszki drogówki dzieci w praktyce ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Wczoraj policjantki prewencji i ruchu drogowego odwiedziły przedszkolaków oraz uczniów I klasy Sopockiej Szkoły Montessori. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „W Sopocie jest modą bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w domu, na ulicy oraz w rejonie pasa nadmorskiego. Policjantki przypomniały numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia oraz podkreślały jak ważne jest być widocznym na drodze. Każde dziecko otrzymało z rąk policjantek gadżety odblaskowe.

Następnie na znajdującym się w pobliżu szkoły przejściu dla pieszych przedszkolaki oraz uczniowie klasy I pod czujnym okiem policjantki ruchu drogowego ćwiczyli właściwe przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Pamiętajmy, że poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zależy również od rodziców. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Policjanci przypominają, że dzieci do lat 7 nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach. Ponadto uczniowie, którzy w drodze do szkoły korzystają z pobocza drogi poza obszarem zabudowanym w okresie od zmierzchu do świtu, muszą być wyposażeni w elementy odblaskowe.
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.