2018-09-05
Sopot,

W trosce o bezpieczeństwo na drodze funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa, ale też uświadomienie pieszym i rowerzystom, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów. 

Podczas codziennej służby policjanci sopockiej drogówki zwracają szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj funkcjonariusze włączyli się do działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

W trakcie działań policjanci odnotowali wykroczenia popełnione zarówno przez rowerzystów jak i pieszych. Prowadzona wczoraj akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa, ale także uświadomienie pieszym i rowerzystom, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów. Funkcjonariusze zwracali uwagę także na kierujących pojazdami, gdyż to właśnie wielokrotnie ich brawura jest przyczyną potrąceń pieszych.

Sopoccy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożenie uwagi, przestrzeganie przepisów, ostrożną jazdę i odpowiedzialne korzystanie ze szlaków komunikacyjnych.
Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.