2018-09-04
Sopot,
Od wczoraj sopoccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły". W ramach akcji funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo kilkuset uczniów i przedszkolaków biorących udział w Paradzie Niepodległościowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi szczególnym nadzorem objęli rejony placówek oświatowych w mieście. Ponadto w trosce o bezpieczeństwo mundurowi sopockiej komendy odwiedzają szkoły i przedszkola, by przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, szkole i na ulicy.

Od piątku do niedzieli sopoccy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Bezpieczny Weekend - Ostatni Weekend Wakacji". Ich celem było m.in. zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym w związku z powrotami z wakacji, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwianie ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych i trasach wylotowych z miasta.


Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły". W ramach działań funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo kilkuset uczniów i przedszkolaków biorących udział w Paradzie Niepodległościowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Zgromadzeni przed kościołem Św. Jerzego uczestnicy przeszli ulicą Bohaterów Monte Cassino na sopockie molo. Sopoccy policjanci objęli szczególnym nadzorem także rejony placówek oświatowych. Ponadto w trosce o bezpieczeństwo mundurowi odwiedzają uczniów i przedszkolaków, by przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, szkole i na ulicy.

W ramach ogólnokrajowych działań „Bezpieczna droga do szkoły" policjanci ruchu drogowego sprawdzają także poprawność oznakowania w rejonie szkół, kontrolują środki transportu dowożące uczniów do szkół oraz zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonie placówek oświatowych.

Działania „Bezpieczna droga do szkoły" potrwają do 7 września 2018 roku.

 


Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.