2018-10-18
KWP Gdańsk,
Handel ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. 18 października 2018 r. w związku z Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi Wojewódzki Zespół ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi organizuje specjalne akcje informacyjne. Jego członkowie w trzech trójmiejskich bibliotekach poprowadzą spotkania informacyjne.


 2018-10-18
KGP,
18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już XII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!


 2018-10-18
Sopot,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali 35-letniego mieszkańca Sopotu. Mężczyzna mając promil alkoholu w wydychanym powietrzu kierował renault clio. Teraz za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.


 2018-10-17
Sopot,
Policjanci z Oddziału Prewencji z Gdańska zatrzymali 43-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna w trakcie interwencji posłużył się dokumentem innej osoby i podał się za 55-latka.


 2018-10-16
Sopot,
Wczoraj sopoccy policjanci przeprowadzili na ulicach miasta działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Truck & Bus” - TISPOL. Funkcjonariusze skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów i udaremnili dalszą jazdę trzem kierowcom w związku z przekroczeniem o ponad 50 km/h dopuszczalnej prędkości lub jazdę po użyciu alkoholu. Zatrzymano także dwa dowody rejestracyjne z uwagi na stan techniczny pojazdu i brak ważnych badań technicznych.


 2018-10-16
Sopot,
Jutro policjanci drogówki z Sopotu i Gdańska na granicy dwóch miast przeprowadzą działania kontrolne „Trzeźwość i Prędkość”, „Bezpieczny Pieszy” i „Bezpieczny Rowerzysta”. Ich celem jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, brawurą jazdy kierujących pojazdami oraz wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi i cykliści nie łamią przepisów.  


 2018-10-15
Sopot,
W miniony weekend sopoccy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch nietrzeźwych kierowców oraz 21-latka kierującego bmw, u którego wstępne badanie śliny wykazało obecność amfetaminy. Policjanci zatrzymali też prawa jazdy kolejnym trzem kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze drogówki wyjaśniali także okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę na ul. Łokietka w Sopocie. Po raz kolejny apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


 2018-10-15
Sopot,
Kryminalni z Sopotu zatrzymali 37-letniego gdańszczanina podejrzanego o włamanie do mieszkania. Włamywacz, który spowodował straty na blisko 70 tys. zł, odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki zabezpieczonym na miejscu śladom biologicznym.


 2018-10-12
Sopot,
15 października sopoccy policjanci włączą się do ogólnokrajowych działań kontrolno-prewencyjnych „Truck & Bus” - TISPOL. Celem akcji jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.


 2018-10-11
Sopot,
Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec 26-latka kierującego audi a3. Mężczyzna jadąc Aleją Niepodległości w kierunku Gdańska przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Mieszkaniec Tczewa za złamanie przepisów został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł i 10 punktami karnymi. 


 2018-10-10
GDYNIA,
Już jutro rozpocznie się procedura neutralizacji min z okresu II wojny światowej zalegających w Porcie Gdynia. Nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta w trakcie tych działań czuwać będą policjanci z gdyńskiej komendy.


 2018-10-10
Sopot,
12 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wczoraj (9 października) sopoccy funkcjonariusze ruchu drogowego wspólnie z policjantami garnizonu pomorskiego prowadzili działania "SMOG".


 2018-10-09
Sopot,
Odzyskane audi a6, wiele zabezpieczonych części samochodowych, zlikwidowana dziupla samochodowa oraz zatrzymani trzej paserzy – to wynik działań kryminalnych z Sopotu przy udziale policjantów z komendy wojewódzkiej i Kwidzyna na jednej z posesji powiatu kwidzyńskiego. Sprawcy w wieku 25, 29 i 48 lat pomogli w ukryciu skradzionego z terenu Sopotu audi o wartości 50 tys. zł. Zatrzymani zostali w momencie, gdy rozbierali auto na części. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali objęci dozorem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-10-09
Sopot,
Tegoroczny Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 15 - 19 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 18 października 2018 r. W sopockiej komendzie informacje na temat mediacji w postępowaniu karnym dla zainteresowanych udzielane będą w godz. 8:30-14:30 w wydziale dochodzeniowo-śledczym.


 2018-10-09
Sopot,
W trosce o bezpieczeństwo na drodze policjanci ruchu drogowego w ostatnich dniach przeprowadzili na ulicach Sopotu działania. Podczas akcji udaremniono dalszą jazdę m.in. 32-letniemu mieszkańcowi Gdańska podejrzewanemu o kierowanie mercedesem pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność marihuany i amfetaminy. Z ruchu wyeliminowana została także 22-latka z Kościerzyny, która kierując fiatem miała w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu. 


 2018-10-05
Sopot,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 49-letniego kierowcę rovera. Okazało się, że mieszkaniec Gdańska jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe oraz prokuraturę w Warszawie. Ponadto policjanci ustalili, że nie ma on uprawnień do kierowania. Auto 49-latka zostało odholowane, a mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie zostanie on doprowadzony do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności.


 2018-10-04
KWP Gdańsk,
7 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Piesi”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy, a także propagowanie używania elementów odblaskowych.


 2018-10-04
Sopot,
W trosce o bezpieczeństwo na drodze w najbliższych dniach policjanci drogówki przeprowadzą na ulicach Sopotu działania. W dniach 05-06 października włączą się do prowadzonych na terenie całego województwa działań pod nazwą „Firmy ochroniarskie i pojazdy uprzywilejowane”. 8 października wspólnie z kolegami z Gdyni prowadzić będą międzypowiatowe działania kontrolne. Dzień później (9 października) włączą się do działań „SMOG”.


 2018-10-04
Sopot,
Internet jest alternatywnym światem, platformą wymiany informacji, zawiązywania znajomości, miejscem zabawy, nauki i pracy. I tak jak świat rzeczywisty, sieć ma swoje dobre i złe strony, ponieważ wszystkie zachowania ludzkie mają także tu swoje odzwierciedlenie. Aby nie paść ofiarą internetowych przestępców, należy zachować ostrożność i pamiętać o podstawowych zasadach. 


 2018-10-04
Sopot,
Gwałtownie zmieniające się warunki pogodowe powodują, że warunki na drogach są coraz trudniejsze. Policjanci radzą jak bezpiecznie zachowywać się jesienią na drodze.


 2018-10-03
Sopot,
Wczoraj sopoccy policjanci, podobnie jak koledzy z całego województwa, prowadzili na ulicach miasta działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Transport drogowy”. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty, czas pracy oraz czy kierujący znajdują się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W trakcie działań zatrzymano sześć dowodów rejestracyjnych, w tym m.in. od pojazdu star z powodu nadmiernie zużytego bieżnika opon tylnej osi. 


 2018-10-03
Sopot,
Zmienna pogoda i opady deszczu powodują, że drogi są śliskie, a widoczność jest ograniczona. W takich warunkach kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia. Prosimy też kierowców o ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.


 2018-10-03
POLICJA,
Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. W związku z tym, w przypadku uczestniczenia w kolizji drogowej (wypadku, w którym nie ma zabitych lub rannych) przypominamy, że zgodnie z art. 44 ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany podać m.in. swoje dane personalne, dane o pojeździe oraz ubezpieczeniu OC bez konieczności wzywania Policji.


 2018-10-02
Sopot,
W trosce o bezpieczeństwo na drodze funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa, ale też uświadomienie pieszym i rowerzystom, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Dziś sopoccy mundurowi prowadzą na ulicach miasta działania pod nazwą „Transport drogowy”.


 2018-10-01
Sopot,
Podczas codziennej służby sopoccy policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób policjanci prowadzą dziś na ulicach miasta działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


 2018-10-01
Sopot,
W minionym tygodniu policjanci przeprowadzili na ulicach Sopotu działania „SMOG”, „PASY” i wspólnie z kolegami z Gdańska międzypowiatowe działania kontrolne. W trakcie działań wyeliminowano z ruchu nietrzeźwego kierowcę, u którego wstępne badanie śliny wykazało również obecność marihuany. Mężczyzna podejrzewany jest także o posiadanie narkotyków. Sopoccy


 2018-10-01
Sopot,
W minionym tygodniu sopoccy policjanci gościli uczniów z Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z pracą w Policji. Funkcjonariusze opowiedzieli m.in. o strukturze organizacyjnej Policji, pracy na różnych stanowiskach oraz pokazali z bliska pomieszczenia policyjne.


 2018-09-28
Sopot,
Sopoccy policjanci zorganizowali debatę społeczną poświęconą tematyce bezpieczeństwa. Spotkanie, będące jednym z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, odbyło się wczoraj w III Liceum Ogólnokształcącym im. Agnieszki Osieckiej  przy ul. Kolberga w Sopocie.


 2018-09-27
Sopot,
Wczoraj dzielnicowi z Sopotu zatrzymali dwóch mieszkańców miasta. 39-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Toruniu celem doprowadzenia do aresztu i odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo przywłaszczenia. Za 36-letnim mężczyzną nakaz doprowadzenia wystawił Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej. On także ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego dnia zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w areszcie śledczym.


 2018-09-27
MSWiA,
Pracownicy cywilni Policji otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Porozumienie w tej sprawie podpisali w MSWiA w środę (26 września br.) przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji. 2018-09-26
SOPOT,
Komenda Miejska Policji w Sopocie organizuje debatę społeczną poświęconą tematyce bezpieczeństwa. Spotkanie, będące jednym z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, odbędzie się 27września br. o godz. 11.50 w Liceum Ogólnokształcącym nr 3 im. Agnieszki Osieckiej  przy ul. Kolberga 15 w Sopocie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do dyskusji na temat zapewnienia bezpieczeństwa.


 2018-09-25
Sopot,
W najbliższych dniach policjanci drogówki przeprowadzą na ulicach Sopotu działania. Jutro (26 września br.) wspólnie z kolegami z Gdańska prowadzić będą międzypowiatowe działania kontrolne. W dniu 27 września włączą się do działań „SMOG”, a w dniu 28 września przeprowadzą działania „PASY”. Głównym celem wszystkich działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, wyeliminowanie z dróg kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzać będą także czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz zwrócą uwagę na stan techniczny naszych pojazdów. 


 2018-09-25
Sopot,
Sopoccy policjanci informują, że w związku z rozpoczynającym się jutro remontem wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Alei Niepodległości, pomiędzy ul. Haffnera a ul. Wejherowską, należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym na głównej arterii komunikacyjnej.


 2018-09-25
KGP,
Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest na pierwszym miejscu spośród ocenianych instytucji. Policja oceniana jest wyżej m. in. od samorządów czy telewizji, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów. - Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Jest to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać za codzienną wytężoną pracę, trud i poświęcenie policjantów i pracowników Policji z całego kraju – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.


 2018-09-24
Sopot,
Sopoccy policjanci zatrzymali 25-letniego sprawcę podejrzanego o groźby karalne. Mężczyzna zdenerwował się, gdy nie dostał papierosa i wymachując nożem w ręku groził kobiecie oraz mężczyźnie pozbawieniem życia. Za popełnione przestępstwo usłyszał już zarzut.


 2018-09-20
Sopot,
Policjanci przypominają, że na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić autobus, którym chcemy jechać na wycieczkę lub którym pojadą nasze dzieci. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego autobusu wyświetlane są informacje na jego temat. Można też umówić się na kontrolę autobusu w Sopocie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tego z policjantami wydziału ruchu drogowego. Dziś sopoccy policjanci przeprowadzili taką kontrolę na parkingu przy Operze Leśnej.


 2018-09-20
Sopot,
Wczoraj na ulicach Sopotu policjanci prowadzili działania kontrolne w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach (EDWARD) i Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. O bezpieczeństwie na drodze rozmawiały także funkcjonariuszki z zespołu do spraw nieletnich oraz profilaktyki podczas spotkania z pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej nr 7 w Sopocie. 


 2018-09-19
Sopot,
Dziś na ulicach Sopotu policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolne w ramach projektu EDWARD 2018 i Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Wczoraj mundurowi przeprowadzili działania „Telefony”. Dzień wcześniej wspólnie z kolegami z Gdyni prowadzili międzypowiatowe działania „Trzeźwość i Prędkość”, „Bezpieczny Pieszy” oraz „Bezpieczny Rowerzysta”. W trosce o bezpieczeństwo na drodze sopoccy funkcjonariusze włączyli się również do ogólnokrajowych działań „Prędkość”, „Bezpieczny Pieszy” i „Bicykl”. 


 2018-09-19
KWP Gdańsk,
19 września (środa) we wszystkich krajach europejskich odbędzie się III edycja akcji EDWARD. Prowadzone będą zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku koordynujący projekt w województwie pomorskim przygotowali liczne atrakcje edukacyjne z nagrodami dla kierujących oraz pasażerów. Do współpracy włączyły się także instytucje poza policyjne: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz koncesjonariusz autostrady AmberOne.


 2018-09-14
Sopot,
Sopoccy policjanci gościli przedstawicieli francuskiej Szkoły Policji w Perigueux z jej komendantem na czele. Gości przywitał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie podinsp. Michał Biedrawa, który opowiedział o pracy policjantów oraz pokazał sprzęt będący na wyposażeniu sopockich funkcjonariuszy. Każdy z gości mógł również pojeździć na elektrycznym rowerze, który na co dzień wykorzystywany jest w służbie przez policjantów z ogniwa rowerowego.


 2018-09-13
Sopot,
We wtorek policjant ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierowcę auta. 39-letni mieszkaniec Sopotu miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Sprawcy udowodniono również, że pod koniec sierpnia br. nie zatrzymał się temu samemu policjantowi do kontroli drogowej, a następnie mimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych przez jadący za nim radiowóz nie zatrzymał auta. 39-latek usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.


 2018-09-13
Sopot,
Jutro policjanci z Sopotu włączą się do działań „Bicykl”. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.


 2018-09-12
KGP,
Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.  


 2018-09-12
Sopot,
13 września policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzą na terenie Sopotu działania „Bezpieczny pieszy", których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Podobne działania sopoccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili również 11 września. 


 2018-09-12
Sopot,
Dziś od godzin porannych sopoccy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Funkcjonariusze zwracają uwagę także na sposób przewożenia dzieci. 


 2018-09-11
Kartuzy,
W sobotę w miejscowości Zgorzałe po raz kolejny odbył się Turniej Integracyjny Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach. W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn. Zwycięzcą Turnieju o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach została drużyna Komendy Miejskiej Policji w Sopocie


 2018-09-11
Sopot,
13 września Komenda Miejska Policji w Sopocie przełączyła numer alarmowy 997 na 112. Od tego dnia każdy mieszkaniec Sopotu wybierając numer 997 zostanie przekierowany do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku (operator 112). Zmiana polega na usprawnieniu procedury zgłoszeniowej, zebraniu kompleksowej informacji oraz przyspieszeniu reakcji Policji na zgłoszenie.


 2018-09-11
Sopot,
W minionym tygodniu sopoccy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz przypominali kierowcom, że w rejonie szkół należy zachować szczególną ostrożność. Wczoraj pod lupę wzięto pojazdy do nauki jazdy oraz egzaminowania przyszłych kierowców. Dziś od godz. 6.00 rano mundurowi z Sopotu prowadzą własne działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Celem akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz przypomnienie, że na drodze wszyscy są równi. 


 2018-09-07
Sopot,
Kilkaset sztuk różnego rodzaju naboi, pociski artyleryjskie, pociski do granatnika, pistolety, zapalniki i lufy karabinowe to część zabezpieczonych przedmiotów, jakie znaleźli w dwóch mieszkaniach na terenie Gdańska i Sopotu policjanci z komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji.Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.