2018-08-21
KGP,
Osoby sprzedające "dopalacze" traktowane są tak samo jak osoby sprzedające narkotyki - od wtorku obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.


 2018-08-21
Sopot,
Trwają wakacje! Sopoccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy prewencji z komendy wojewódzkiej czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i wszystkich osób wypoczywających w Sopocie, zarówno poprzez realizację zadań doraźnych, jak i akcji profilaktycznych. Wśród mundurowych są dzielnicowi, którzy każdego dnia mają kontakt ze społeczeństwem. W ostatnim czasie spotkali się oni m.in. z działkowiczami, z którymi rozmawiali o zagrożeniach związanych z kradzieżami i włamaniami oraz zasadach bezpieczeństwa. Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą. 


 2018-08-20
Sopot,
W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego sopoccy policjanci w ostatnim czasie prowadzili działania m.in. pod nazwą "Prędkość" i "Bicykl". Ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa. Funkcjonariusze uświadamiali również o zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Przypominali także, że na drodze wszyscy są pełnoprawnymi uczestnikami. Jutro funkcjonariusze drogówki wspólnie z kolegami z Gdańska przeprowadzą międzypowiatowe działania "Trzeźwość i Prędkość" oraz "Bezpieczny Pieszy".


 2018-08-20
Sopot,
Miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i wsiadł za kierownicę audi.


 2018-08-18
Sopot,
W piątek na Skwerze Kuracyjnym po raz kolejny odbyła się akcja profilaktyczna poświęcona bezpieczeństwu nad wodą. Policjanci, ratownicy WOPR i strażnicy miejscy podczas rozmów z mieszkańcami i turystami przypominali o zasadach bezpieczeństwa i numerach alarmowych, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. Rozdawano także opaski na rękę dla dzieci, odblaski, książeczki i ulotki informacyjne.


 2018-08-18
Sopot,
Policjanci prewencji z komendy wojewódzkiej zatrzymali 32-letniego recydywistę podejrzanego o zranienie 21-latka ostrym narzędziem. Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 23.00 w okolicy mola w Sopocie. Na podstawie zebranych dowodów sprawca usłyszał zarzut, a po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.


 2018-08-17
Sopot,
Policjanci informują, że w dniach 18-19 sierpnia br. w związku z trwającymi „21. Górskimi Samochodowymi Mistrzostwami Polski – Grand Prix Sopot-Gdynia 2018” należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. W sobotę i niedzielę od wczesnych godzin porannych do wieczora wyłączona z ruchu zostanie ul. Malczewskiego w Sopocie oraz ul. Sopocka w Gdyni. 


 2018-08-17
KWP Gdańsk,
W najbliższą sobotę, 18 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.


 2018-08-16
KWP Gdańsk,
W dniach 17-19 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”.


 2018-08-16
Sopot,
Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sopocie prowadzą czynności dotyczące zgonu 59-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło 22 lipca 2018 roku około godz. 15:30 na plaży w Sopocie, w okolicy wejścia nr 38 i 39, gdzie pomocy ratunkowej mężczyźnie udzielali ratownicy WOPR oraz ratownicy pogotowia ratunkowego.


 2018-08-16
Sopot,
Dzięki pracy wywiadowców i kryminalnych z Sopotu odpowiedzialności karnej nie uniknie 24-letni mężczyzna. Gdańszczanin przy sobie i w mieszkaniu miał marihuanę oraz amfetaminę. Śledczy udowodnili mu też, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielił innej osobie środek odurzający w postaci suszu konopi. Za popełnione przestępstwa sprawca usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-08-14
KWP Gdańsk,
W najbliższy czwartek, 16 sierpnia, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Alkohol i narkotyki”. Celem działań jest eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierujących oraz uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pod wpływem alkoholu lub narkotyków.


 2018-08-14
Sopot,
Sopoccy policjanci informują, że jutro (15 sierpnia br.) w godz. 9.30-15.00 na ulicach Trójmiasta odbędzie się XXIV Maraton Solidarności. W Sopocie należy spodziewać się utrudnień w ruchu polegających na czasowym wyłączeniu z ruchu Alei Niepodległości w kierunku Gdańska.


 2018-08-14
Sopot,
W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacji sopoccy policjanci w ramach akcji profilaktycznych „W Sopocie jest modą bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczeństwo Pieszego Cieszy Każdego” spotkali się z dziećmi i młodzieżą - pacjentami oddziału dziecięcego Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego. Funkcjonariusze rozmawiali na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą, w domu i na ulicy.


 2018-08-14
Sopot,
Wczoraj policjanci z sopockiej drogówki zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który kierował samochodem bmw. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że mieszkaniec Sopotu wsiadł za kierownicę auta pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami, który obowiązywał go jeszcze do lipca 2020 roku. Policjanci ustalili też, że pod koniec lipca br. 42-latek także złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Sprawca usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-08-13
Sopot,
Wywiadowcy z sopockiej komendy zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 20-37 lat. Zabezpieczone przy nich substancje zostały przekazane biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych i na podstawie wydanych przez niego opinii trzech sprawców usłyszało już zarzuty. Czwarty mężczyzna w najbliższym czasie najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-08-13
KWP Gdańsk,
W najbliższy wtorek, 14 sierpnia na drogach województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy w wideorejestratorami będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się pojazdy.


 2018-08-13
Sopot,
Od jutra przez trzy kolejne dni sopoccy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny Sierpień”. Głównym celem działań jest m.in. zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym oraz ułatwianie ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych i trasach wylotowych z miasta.


 2018-08-13
Sopot,
W miniony weekend pomorscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Ich głównym celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania prędkości oraz egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości. Mundurowi uświadamiali kierujących na zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.


 2018-08-11
Sopot,
10 sierpnia od godziny 11.00 na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie policjanci i ratownicy z Sopockiego WOPR prowadzili akcję profilaktyczną w ramach działań „W Sopocie jest modą bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczeństwo pieszego cieszy każdego”. Policjanci razem z ratownikami przypominali o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i w okolicy pasa nadmorskiego. Rozdawane były ulotki i gadżety, w tym opaski na ręce dla dzieci, które ułatwiają kontakt z rodzicami dziecka.


 2018-08-09
KWP Gdańsk,
Od 3 sierpnia na terenie całego kraju trwają działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR”. Również na pomorskim odcinku autostrady i na drogach ekspresowych woj. pomorskiego policjanci ruchu drogowego będą czuwali aby przejazdy tymi drogami przebiegały bez utrudnień.


 2018-08-09
KWP Gdańsk,
W najbliższy weekend pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.


 2018-08-08
Sopot,
Podczas codziennej służby sopoccy policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Tylko wczoraj zostali oni wezwani do obsługi kolizji drogowej, do której doszło na ścieżce dla rowerów. W innym zdarzeniu ukarali mandatem karnym nietrzeźwego rowerzystę. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób sopoccy policjanci włączą się jutro do działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


 2018-08-08
Sopot,
Aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny musimy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa.


 2018-08-06
Sopot,
Od 3 do 5 sierpnia 2018 r. sopoccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Ich głównym celem było m.in. zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Policjanci pracowali także na miejscu wypadku i kolizji drogowych, a także eliminowali z dróg kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Zatrzymany w sobotę 37-letni obywatel Ukrainy miał w wydychanym powietrzu 3,5 promila alkoholu.


  
 2018-08-02
Sopot,
W środę, 01 sierpnia 2018r. włączyli się do wojewódzkich działań „MOTOCYKLE”, których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach związanego z nieprawidłowymi zachowaniami motocyklistów.


 2018-08-01
Sopot,
W poniedziałek sopoccy policjanci ruchu drogowego włączyli się do ogólnopolskich działań „Smog”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów. 


 2018-07-31
Sopot,
W środę, 01 sierpnia na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „MOTOCYKLE”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach związanego z nieprawidłowymi zachowaniami motocyklistów.


 2018-07-27
Sopot,
W poniedziałek sopoccy policjanci ruchu drogowego włączą się do ogólnopolskich działań „Smog”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów. We wtorek natomiast zostaną przeprowadzone międzypowiatowe działania „Trzeźwość, prędkość” i „Bezpieczny pieszy  i rowerzysta”


 2018-07-23
Sopot,
Przez trzy ostatnie dni (20-22 lipca 2018 r.) policjanci prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Ich głównym celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, używanie telefonu podczas jazy, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


 2018-07-23
Sopot,
Policjanci z komendy miejskiej wzięli udział w festynie 21.07.2018r. Spotkali się z mieszkańcami i turystami odwiedzającymi kurort. Funkcjonariusze rozmawiali m.in. o pracy w Policji, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podczas pobytu w domu i na plaży oraz odpowiadali na nurtujące pytania. Każdy chętny mógł z bliska zobaczyć też sprzęt policyjny, w tym mobilny komisariat.


 2018-07-23
Sopot,
Niespełna godzinę zajęło policjantom ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży. 52-latek bez stałego miejsca pobytu z salonu kosmetycznego ukradł smartfona o wartości 1000 zł. Policjanci odzyskali skradziony łup, a sprawca za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut.


 2018-07-20
Sopot,
Sopoccy policjanci zatrzymali 55-latka podejrzanego o kradzież prądu. Mężczyzna podłączył się do instalacji elektrycznej sąsiedniego mieszkania i korzystał z darmowego prądu. Pokrzywdzoną okazała się jego siostra. Sprawca na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-07-20
Sopot,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do obsługi kolizji, po której sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i po pościgu został ujęty przez poszkodowanego kierowcę. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 24-letni kierowca fiata podczas cofania z ul. Jagiełły w ul. Kościuszki najechał na stojącego mercedesa i uszkodził go. 24-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.


 2018-07-19
Sopot,
Wczoraj policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Sopotu, który przewożony do izby wytrzeźwień wręczył funkcjonariuszom korzyść majątkową w kwocie ponad 1500 zł w zamian za nie osadzanie go w tej izbie. Sprawca w prokuraturze usłyszał zarzut i zastosowano wobec niego dozór Policji. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-07-19
Sopot,
Przez trzy najbliższe dni (20-22 lipca 2018 r.) policjanci prowadzić będą działania pod nazwą „Prędkość”. Ich głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, używanie telefonu podczas jazy, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


 2018-07-18
KGP,
Już za kilka dni będziemy uroczyście świętować 99. rocznicę powołania Policji. Warto przy tej okazji przypomnieć, że odnotowujemy właśnie największe w historii, rekordowe poczucie bezpieczeństwa - aż 93% Polaków uważa, że czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania. Niewątpliwie przekłada się na to również skuteczniejsza działalność Policji. Równolegle należy wskazać na najwyższy od kilkunastu lat wskaźnik zaufania do Policji - 72% Polaków dobrze ocenia Policję, która spośród badanych instytucji jest w czołówce, tuż za samorządami lokalnymi.


 2018-07-18
KGP,
Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie wyposażeni w listy opatrzone m.in. znakiem inwalidy, logiem UE nielegalnie zbierają pieniądze. Policjanci w całym kraju apelują o zachowanie ostrożności i czujności, a w sytuacji podejrzeń co do legalności zbiórki pieniędzy, o zgłaszanie takich przypadków w najbliższej jednostce Policji lub pod numerem 997 lub 112.


 2018-07-18
Sopot,
Dzielnicowy z Sopotu sierż. sztab. Daniel Zegzuła zajął II miejsce w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”. Mieszkańcy oddali na niego 3388 głosów. Serdecznie gratulujemy!


 2018-07-17
Sopot,
Policjanci w ostatnich dniach zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 21-42 lat. Zabezpieczone przy nich substancje zostały przekazane biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych i na podstawie wydanych przez niego opinii dwóch sprawców usłyszało już zarzuty. Kolejnych dwóch w najbliższym czasie najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Sopoccy policjanci zatrzymali także 28-letniego kierowcę mazdy, u którego wstępne badanie śliny wykazało obecność amfetaminy. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.


 2018-07-17
Sopot,
Sopoccy policjanci ruchu drogowego w trakcie służby koncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Letnia aura sprawia, że na drodze oprócz kierowców spotkać możemy wielu rowerzystów i pieszych uczestników ruchu. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich funkcjonariusze apelują o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów panujących na drodze.


 2018-07-17
Sopot,
16 lipca 2018 r. odbyły się w Sopocie obchody Święta Policji. Kilkudziesięciu policjantów odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe. Policjantom i pracownikom cywilnym wręczono także wyróżnienia. Podczas uroczystości w Operze Leśnej zebrali się również zaproszeni goście, przedstawiciele samorządu, instytucji i służb mundurowych.


 2018-07-16
Sopot,
Kryminalni z Sopotu zatrzymali dwóch recydywistów w wieku 28 i 52 lat i ich 24-letnią wspólniczkę. W nocy z 11/12 lipca br. sprawcy zaatakowali na ulicy 39-latka, a następnie zabrali mu wartościowe przedmioty, które miał przy sobie. Śledczy ustalili też, że kobieta z 28-latkiem w ciągu dnia w jednym ze sklepów ukradli sześciopak piwa i by utrzymać się w jego posiadaniu uderzyli w głowę interweniującego ochroniarza. Wszyscy sprawcy usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani przez prokuratora. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na trzy miesiące.


 2018-07-16
Sopot,
Zarzuty kradzieży 8 rowerów dla 39-letniego gdańszczanina i zarzut kradzieży kolejnego roweru dla 32-latka to wynik działań policjantów z Sopotu i Gdańska oraz postawy jednego ze świadków. Prokurator przesłuchał sprawców i zastosował wobec nich dozory policyjne. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 


 2018-07-13
KWP Gdańsk,
W najbliższy poniedziałek, 16 lipca na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy", których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.


 2018-07-12
Sopot,
Przez dwa dni, 13 i 15 lipca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolować będą, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Funkcjonariusze uświadamiać będą też kierujących na zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. 14 lipca mundurowi prowadzić będą działania „BICYKL”. Celem akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem rowerzystów oraz uświadamianie wszystkich użytkowników dróg, że oni także są uczestnikami ruchu drogowego. 


 2018-07-12
Sopot,
Od 22 czerwca do 2 września sopoccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczne wakacje. W Sopocie, tak jak w całym kraju, mundurowi pomagają podróżnym korzystającym z letniego wypoczynku. 10 lipca br. funkcjonariusze z Sopotu i Gdyni wspólnie przeprowadzili międzypowiatowe działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Dziś prowadzone są ogólnopolskie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. 


 2018-07-11
Sopot,
Wczoraj od godziny 11.00 na Placu Zdrojowym w Sopocie policjanci i ratownicy z sopockiego WOPR w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominali rodzicom o potrzebie zwracania szczególnej uwagi nad małymi dziećmi podczas pobytu nad wodą. Funkcjonariusze i ratownicy rozdawali opaski-identyfikatory, na których można wypisać imię dziecka i numer telefonu rodzica. Mówili też, jak spędzać bezpiecznie wakacje nad wodą oraz rozdawali ulotki informacyjne o zasadach bezpiecznego wypoczynku.


 2018-07-11
Sopot,
Sezon rowerowy w pełni. Szczególnie latem rower jako środek transportu i rekreacji sprawdza się znakomicie. Policjanci przypominają, że rower niestety często pada też łupem złodziei. Większość tych zdarzeń ma wspólny mianownik - nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu oraz to, że ich właściciele nie znają numerów identyfikacyjnych swojego jednośladu. Aby zapobiec kradzieżom policjanci apelują o ostrożność!


 2018-07-11
KWP Gdańsk,
12 lipca pomorscy policjanci przeprowadzą działania  pod nazwą. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.Komenda Miejska Policji w Sopocie,  
81-824 Sopot, ul. Armii Krajowej 112A,
tel. 58 52 16 222, fax 58 52 16 384
Kanał RSS pomorskiej policji
© 2018 r.