Wiadomości

Dzielnicowi wspólnie z innymi specjalistami poprowadzili Forum Dla Rodziny

Data publikacji 06.12.2019

Sopoccy dzielnicowi oraz inni specjaliści mający doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą poprowadzili Forum Dla Rodziny „Zdrowe relacje – kapitał przyszłości”, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Sopoteka. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży oraz omówili konsekwencje zachowań niepożądanych i ryzykownych wśród najmłodszych. Organizatorem Forum był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.

5 grudnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Sopoteka odbyło się Forum Dla Rodziny „Zdrowe relacje – kapitał przyszłości”, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie. Konferencja skierowana została do wszystkich mieszkańców Sopotu oraz specjalistów pracujących z dziećmi, młodzieżą i rodzinami.


Jednymi z prelegentów prowadzących wczorajsze spotkanie byli sopoccy dzielnicowi. Funkcjonariusze poruszyli tematykę odpowiedzialności karnej i prawnej nieletnich, wyjaśnili czym różni się osoba nieletnia od małoletniej oraz opowiedzieli o zagrożeniach i uzależnieniach, na które są narażone młode osoby, w tym m.in. o dopalaczach, narkotykach i alkoholu. Policjanci omówili też najczęściej popełniane przez dzieci i młodzież czyny karalne oraz przybliżyli jak wygląda dalsze postępowanie wobec sprawców czynów karalnych. Podczas Forum dzielnicowi zwrócili szczególną uwagę również na zagrożenia czyhające na dzieci i młodzież korzystających z Internetu oraz przybliżyli tematykę cyberprzemocy w sieci.


Oprócz ukazania konsekwencji zachowań niepożądanych i ryzykownych wśród dzieci i młodzieży celem Forum było także podniesienie wiedzy z zakresu wpływu emocji na relacje rodzic-dziecko oraz zwrócenie uwagi na problemy społeczne dotykające rodziny, dlatego w trakcie spotkania głos zabrali także inni specjaliści mający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, m.in. psycholog, psychiatra i socjolog.


Wczorajsze spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Po jego zakończeniu każdy chętny miał również okazję do porozmawiania z dzielnicowymi na wszystkie nurtujące pytania. Przypominamy, że dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi, poznają ich potrzeby i oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. To policjanci, do których można zwrócić się o pomoc lub przekazać informacje dotyczące zagrożeń.

  • dzielnicowi na Forum