Materiały Video

Blisko 300 tabletek MDMA w mieszkaniu 23-latka – wspólna akcja funkcjonariuszy

Kryminalni z sopockiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami celno-skarbowymi z Gdyni zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. W mieszkaniu znajdującym się w Górnym Sopocie funkcjonariusze przy pomocy psa specjalnie wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków znaleźli blisko 300 tabletek zawierających MDMA i dwa piktogramy LSD. 23-letni sprawca usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Kryminalni z komendy miejskiej w Sopocie wspólnie z funkcjonariuszami celno-skarbowymi z Gdyni postanowili sprawdzić pewnego 23-latka z Suwałk, co do którego mieli informację, że może posiadać zakazane substancje. W miniony poniedziałek w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w Górnym Sopocie policjanci wspólnie z funkcjonariuszami celno-skarbowymi i psem specjalnie wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków znaleźli woreczki z zawartością blisko 300 tabletek zawierających MDMA oraz dwa piktogramy LSD. 23-letni mężczyzna, jego 24-letnia znajoma oraz 26-latek, który w trakcie czynności przyszedł do mieszkania, zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Sopocie zatrzymanego 23-latka. Prokurator na podstawie zebranych dowodów, w tym opinii biegłego,  przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych w postaci MDMA i LSD. Po zakończeniu czynności prokurator skierował też do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec sprawcy 3-miesięczny areszt tymczasowy. Pozostałe dwie osoby po przesłuchaniu zostały zwolnione.

Posiadanie znacznej ilości narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Ładowanie odtwarzacza...